Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

Burun Ameliyatı Fiyatları 2020
05 Ağu

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun estetiği, tüm dünyada yapılan estetik ameliyatlarının ilk sırasında yer alır. Bunun anlamı, insanların sağlık sorunları ya da estetik görünüm açısından en çok burun estetiği ameliyatlarını tercih etmesidir. Burun için yapılan estetik ameliyatlar, burunda şekil bozuklukları olması ya da travmalardan kaynaklanan şekil bozuklukları gibi sağlık sorunları nedeniyle gerçekleştirilebilir. Bu estetik ameliyatlar, yüzün tam orta kısmında bulunan ve estetik görünüm açısından oldukça büyük katkı sağlayan burnun daha güzel görünmesi amacıyla da yapılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatları özel ve devlet hastanelerinde yapılabildiği gibi farklı teknikler uygulanarak gerçekleştirilebilir. Burun ameliyatı fiyatları da uygulanan tekniğe, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve doktorun uzmanlığına bağlı olarak belirlenmektedir.

Burun ameliyatı fiyatları hangi etkenlere bağlıdır, nasıl belirlenir?

Burun estetiği için yapılan ameliyatlar birbirinden farklıdır. Her sorun için farklı ameliyat türü belirlenir. Yapılan ameliyatlarda kullanılan ekipmanlar, ameliyatların nerede yapıldığı, kullanılan ilaçlar, hastanede kalış süresi, ameliyatı yapan doktorun uzmanlığı ve ameliyatın türü gibi etkenler, burun ameliyatı fiyatları üzerinde etkilidir. Görüldüğü gibi bu ameliyatın fiyatları, birden fazla etkene bağlıdır.
Bu estetik ameliyatlar için önemli olan nokta, ameliyatı yapan doktorun uzman olmasıdır. Doktorun bilgisi, tecrübesi, bu alanda daha önce ne kadar ameliyat yaptığı ve ameliyatlarının başarı oranları çok iyi araştırılmalıdır. Daha uygun estetik ameliyat yaptırmak isterken, istemediğiniz bir sonuçla karşılaşmamak ya da burnunuzun istediğiniz gibi görünmemesi sonucunu yaşamamak için fiyatla birlikte doktorunuzun tecrübesine de önem vermelisiniz.

Burun ameliyatı fiyatları, ameliyat yönteminden nasıl etkilenir?

Burun estetiği ameliyatları, açık ya da kapalı olarak uygulanabilir. Bu yöntem, buruna yapılacak olan müdahaleye göre doktorunuz tarafından belirlenecektir. Ameliyatın kapalı ya da açık olarak yapılmasının ameliyat fiyatı üzerinde çok fazla etkisi bulunmaz. Fiyatları etkileyen nokta, ameliyatta kullanılacak anestezi türüdür.
Burun estetiği için yapılan ameliyatlar genellikle genel anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi ortalama olarak 1,5 ile 4 saat arasında değişir. Genel anestezi ile yapılan ameliyatlarda hastanede kalış süresi ise 1 ya da 2 gecedir. Lokal anestezi ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında hastanede kalınmaz ve hastalar aynı gün içinde taburcu edilir. Ameliyatlarda kullanılan anesteziye bağlı olarak hastaların hastanede kalış süreleri, burun ameliyatı fiyatları üzerinde büyük etki gösterecektir.

Burun ameliyatı fiyatları, hastaneye göre nasıl değişir?

Burun estetiği ameliyatının fiyatlarında anestezinin etkisi ile birlikte ameliyatın yapılacağı hastanenin etkisi de büyüktür. Ameliyatın özel hastane de mi yoksa devlet hastanesinde mi yapılacağı fiyatları etkiler. Ayrıca bu ameliyatların herhangi bir sağlık güvencesine bağlı olarak mı yoksa özel sağlık sigortasına bağlı olarak mı yapılacağı konusu da fiyat üzerinde etkilidir. Burada önemli olan nokta, burun estetiği için yapılan ameliyatların büyük bir kısmının SGK ya da özel sağlık sigortaları tarafından karşılanmayacağıdır.
Ameliyatı yaptıracağınız hastaneye ve ameliyatı yaptırma sebebinize göre sigortaların karşılayacağı miktarlar farklılık gösterebilir.

Burun ameliyatı fiyatları SGK tarafından karşılanır mı?

Burun estetiği ameliyatlarının SGK tarafından karşılanabilmesi için burun ameliyatının zorunlu olarak yapılması gerekir. Örneğin; hastalar burundaki şekil bozuklukları nedeniyle nefes almakta zorluk çekiyorsa, burunda doğuştan meydana gelen şekil bozuklukları varsa, burun yapısı ağız ve çene yapısını olumsuz etkiliyorsa, yaşanmış olan kaza ya da travmalardan dolayı burunda şekil bozuklukları meydana gelmişse, bütün bu nedenlerden dolayı yapılan burun estetiği ameliyatlarının tamamı, SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu ameliyatların özel hastanede yapılması durumunda hastanenize SGK ile anlaşmalı olup olmadığını sormanız gerekir.
Burnun dış görüntüsünde bozukluk olması ve kişinin kendi isteğiyle bu görüntüyü düzelttirmek istemesi durumunda yapılan burun estetiği ameliyatları, SGK tarafından karşılanmaz. Başka bir ifade ile kişi, kendi isteği ile burun estetiği yaptırmak istiyorsa ve bu ameliyat için zorunlu bir durum ortada yoksa, SGK bu ameliyatı karşılamamaktadır.

Burun ameliyatı fiyatları özel sağlık sigortaları tarafından karşılanır mı?

Özel sağlık sigortaları, kapsadığı alanlar için ve anlaşmalı olduğu hastaneler için yapılan ameliyatların fiyatlarını karşılar. Burun estetiği için yapılan ameliyatlarda ise tıpkı SGK gibi işleyişi vardır. Özel sağlık sigortanız burun estetiği fiyatlarını kapsayacak şekilde düzenlenmiş olsa bile, estetik ameliyatlar özel hastaneler tarafından da karşılanmaz. Eğer burun içinde düzeltilmesi gereken sorunlar varsa, özel sağlık sigortası tarafından ameliyat ücretleri karşılanırken estetik için yapılan ameliyatlar, bu sağlık sigortaları tarafından karşılanmaz.

Burun estetiği fiyatları üzerinde etkili olan diğer etkenler nelerdir?

●   Burun ameliyatı fiyatları, uygulanan anesteziye bağlı olarak hastanede kalış süresinin uzamasına göre değişir.
●    Ameliyatın yapıldığı hastanenin lüks ve konforlu hizmet sunması, yapılacak olan ameliyatın fiyatını büyük ölçüde etkileyecektir. Bazı hastaneler, hastaların konforu için donanımlı olurken bazıları, yalnızca ameliyat ve sonrası için zorunlu gereksinimleri karşılamak üzerine kurulmuştur. Bu etmenler ve hastaların konforu için hastaneye eklenen detaylar, ameliyat fiyatlarının artmasını sağlar.
●    Burun estetiği ameliyatı, burun içinde meydana gelen bozuklukların giderilmesi ile birlikte yapıldığı durumlarda, ameliyat özel ya da devlet hastanesinde yapılsa bile SGK tarafından ameliyat ücretinin bir kısmı karşılanacaktır. Bu durumda, ameliyat için ödeyeceğiniz maliyet azalır.
●    Bu ameliyatlar, doktorun kullanacağı aletlere ve materyallere göre de farklı şekilde fiyatlandırılacaktır.

Ameliyatın türüne göre burun estetiği fiyatları nasıl değişir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi burun estetiği için yapılan ameliyatların çeşidi, ameliyatın fiyatlarını etkiler. Burun estetiği fiyatları, aşağıda yer alan ameliyat gruplarına göre azalabilir ya da artabilir.

●    Burun için yapılan ufak revizyonlar, değişimler
●    Kemer yok etme ameliyatları
●    Nefes alma sorunlarına neden olan ve şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan burun estetiği ameliyatları
●    Yalnızca nefes alma sorunları için yapılan burun estetiği ameliyatı
●    Burun küçültme ameliyatı
●    Tamponsuz burun estetiği ameliyatı
●    Horlamayı yok etmek için yapılan burun estetiği ameliyatı

Sonuç;
Burun ameliyatı fiyatları için araştırma yaparken önce doktorun uzmanlığına ve ameliyatın yapılacağı hastanenin bu konuda olan yeterliliğine bakmanız gerekir. Bu ameliyatlar tamamen steril bir ortamda ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Fiyatı uygun olan yerlere öncelik vermeden önce daha önce yapılan estetiklerin başarı oranlarını ve doktorun uzmanlığını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım