Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun Estetiği Fiyatları 2020
05 Ağu

Burun estetiği ameliyatı, kişilerin burnunda olan bozukluklarının giderilmesi, burnun dış görünümünün düzeltilmesi ya da kemik eğriliği, burun eti gibi solunum problemlerine yol açan etkenlerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan ameliyatlardır. Dünyanın en çok tercih edilen ameliyatlarından olan burun estetiği hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir. Burun estetiği için kapalı ve açık olmak üzere iki farklı yöntem kullanılır. Burunda meydana gelen soruna ve detaylı incelemeye göre, ameliyat için kullanılacak yöntem belirlenir. Burun estetiği için kullanılan birden fazla yöntem mevcuttur. Burun estetiği fiyatları 2020, bir önceki yıla artış göstermiştir. Teknolojinin ilerlemesi ve yeni yöntemlerin gelişmesi de fiyatlar üzerinde büyük etkiye sahiptir.

2020 burun estetiği fiyatları neye göre belirlenir?

Burun estetiği, estetik yaptırmak isteyen kişilerin burun yapıları detaylı olarak incelendikten sonra yapılan ameliyatlardır. Ameliyat yapılmadan önce hastanın beklentileri ve talepleri de göz önüne alınarak, burunların yeniden şekillenmesi sağlanır. Yapılacak olan ameliyatın maliyetlerinde ise birden fazla göz önünde bulundurulur.

Ameliyatın türü;

Farklı burun yapılarına göre yapılan burun estetiği operasyonlarının birden fazla tekniği bulunmaktadır. Bu teknikler, burunda olan probleme ve teknolojiye bağlı olarak değişmektedir. 2020 burun estetiği fiyatları ise ameliyatta kullanılacak tekniğe göre belirlenir.

Tercih edilen doktorun uzmanlığı;

Burun estetiği ameliyatları, ameliyat için tercih edilen doktorun uzmanlığına da göre değişmektedir. Fiyat araştırması yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli veri, doktorun uzmanlığı olmalıdır. Sırf fiyatı uygun diye tecrübesiz bir doktora burun estetiği yaptırmayı tercih ederseniz, beklemediğiniz ve istemediğiniz sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu nedenle doktorunuzu seçerken daha önce yapmış olduğu ameliyat sayısını, bu ameliyatlardaki başarı oranını, bu alanda ne kadar süre çalıştığını ve bu konudaki uzmanlığını araştırmanızı tavsiye ederiz.
Burun estetiği fiyatları, seçmiş olduğunuz doktora göre değişecektir. Uzman bir doktor ile bu alanda profesör olmuş bir doktorun burun ameliyatı fiyatları aynı olmayacaktır.

Ameliyat için kullanılan anestezi türü;

Burun estetiği için yapılan ameliyatlarda genel ve lokal olmak üzere iki türlü anestezi kullanılır. Anestezi türü ise yapılan operasyona ve operasyon yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Genel anestezi ile yapılan burun estetiği ameliyatlarından sonra hastanede 1-2 gün kalmanız gerekebilir. Bu durumda burun ameliyatı fiyatları artacaktır. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatlarda ise hastalar aynı gün içinde evlerine gönderildikleri için hastane maliyeti biraz daha az olur.

Sigortanın olup olmaması;

Burun estetiği fiyatları 2020 yılında güncellenmiştir. Bu fiyatların bir kısmının SGK ya da özel sağlık sigortaları tarafından karşılanması mümkündür. Ancak bunun için estetik operasyonların zorunlu olması gerekir. Başka bir deyişle burunda et olması, burun kemik yapısı nedeniyle hastanın zor nefes alması, buruna alınan darbeler, kaza ya da travma sonrası yaşanan şekil bozuklukları gibi zorunlu nedenlerden dolayı burun estetiği yapılıyorsa, ameliyat fiyatları SGK ya da özel sağlık sigortası tarafından karşılanacaktır. 
Burnun iç kısmında değil de dış kısmında düzeltilme yapılacaksa, yalnızca burnun dış görünümü için estetik ameliyat uygulanacaksa, bu durum kişisel tercihe bağlı olarak kabul edilir ve hem SGK hem de özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaz. Bu durumda burun estetiği fiyatları artış gösterecektir.

Burun Estetiği Diğer Etkenleri;

Burun estetiği fiyatları ameliyatta kullanılan ekipmanlar, ameliyat sonrası kullanılan ilaçlar, hastanenin konforlu olması gibi etkenlere bağlı olarak da değişecektir. Maliyetleri hesaplarken kendi memnuniyetinizi de göz önünde bulundurmalı ve ameliyat için bu konuda deneyimli olan bir doktor ile çalışmalısınız.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım