Estetik Burun Ameliyatı

Estetik Burun Ameliyatı
05 Ağu

Estetik burun ameliyatı, burnun biçimsel anlamda yeniden şekillenmesini sağlar. Burun estetik ameliyatları ile burunla alakalı biçimsel olarak tüm sorunlar ortadan kaldırılabilir. Bu sorunlar, burunda aşırı büyüklük, burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, burun eğriliği gibi sorunlar olarak değerlendirilebilir. Burun estetik ameliyatlarının tamamı genel anestezi yardımı ile yapılır. Burun estetiği hangi amaçla yapılırsa yapılsın, ortalama olarak 2 saati bulan sürelerde gerçekleşir. Estetik burun ameliyatlarında ameliyat ve ameliyat sonrası süreçlerin, eskisinden daha olumlu hale geldiği söylenebilir. Bu anlamda estetik ameliyatın gerçekleştiği aynı gün, hastaların evlerine gidebilmesi mümkündür. Ancak bazı durumlarda ameliyatı takip eden gün hastanede kalmanız da gerekebilir. Estetik burun ameliyatları son derece yaygın olan ameliyatlardır. 

Estetik burun ameliyatı sonrası

Sağlık ya da güzellik amacıyla yapılabilen burun estetiği ameliyatları sonrasında operasyonu geçiren hastalar tarafından dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Estetik burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler operasyon sırasında kullanılan tekniğe, operasyonu geçiren hastanın yaşına, operasyon sırasında kullanılan anestezi yöntemine ve hastanın yaşamına bağlı olarak değişiklik gösterse de genel anlamda şöyle sıralanabilmektedir:

1.    Operasyonu takip eden 3 ay boyunca burun ve yüz bölgesine sert darbeler almaktan kaçınılmalıdır.
2.    Hamam ve sauna gibi yüksek sıcaklıklardan ve solaryum uygulamasından operasyon sonrasındaki 3 ay boyunca uzak durulmalıdır.
3.    Operasyon sonrasında burunda tıkanıklık, burun ucunda şişme ve hafif kanama durumlarıyla karşılaşılabilir.
4.    Hapşırma durumu buruna fazla zarar vermemesine rağmen bazen kanamanın oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kanama durdurulamayacak şiddette ise doktora başvurulmalıdır.
5.    6 aylık süre zarfında burun deliklerinde boyut farklılıkları, asimetriler ya da burun ucunda hissizlik oluşması normaldir.
6.    Ameliyat sonrasındaki 6 – 8 aylık süreç içerisinde hasta eskisi gibi koku alamayabilir ancak bu durum belirli bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir.
7.    Ameliyattan sonra burun üzerindeki belirli bölgelerde sivilce ve leke oluşumu görülebilmektedir. Bu lekelerin tedavisi için cilt ph’ına uygun sabun ve kremlerle nazikçe ovalama yapılması önerilmektedir.
8.    Operasyon sonrasında doktorun belirttiği kontrol tarihlerine ve doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.

Estetik burun ameliyatı sonrası spor

Estetik burun ameliyatı sonrasında yorucu ve yüksek efor gerektiren sporlardan kaçınılması tavsiye edilmektedir. Çünkü bu gibi sporlar burun bölgesindeki dokuların kasılmasına, kanama, şişlik ve morluk gibi durumların tekrar ortaya çıkmasına neden olduğu gibi iyileşme sürecini de uzatır. Operasyon sonrası yüzmek, klor ve tuz nedeniyle burun içi dokuların yanmasına ve kanama başlangıcına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra operasyon sonrasında aşırı güneşe maruz kalınmaması gerektiği için belirli bir süre denize girilmemesi tavsiye edilmektedir. Yürüyüş bu dönemde yapılabilecek en sağlıklı spordur.

Estetik burun ameliyatı fiyatları nelerdir?

Estetik bir görünüm için burun oldukça önemli bir faktördür. İnsanların vücut estetiklerini sağlamaları spor ve diyet ile olabilir. Fakat burunun yapısında oluşan bir sorun ancak estetik müdahale ile çözülebilir. Eğer burun olması gerekenden büyük, küçük ya da eğri ise burun estetiği yaptırmak gerekir. Bu ameliyatı olmak için kendi burun yapınızdan rahatsız olmanız yeterlidir. Eğer yeni bir buruna sahip olmak için ameliyat olmaya karar verdiyseniz ilk olarak estetik burun ameliyatı fiyatları için bir araştırma yapmanız gerekebilir. Estetik burun ameliyatı fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterir.

Estetik Burun Ameliyatı Fiyatları ve Etkileyen Faktöreler 

Estetik burun ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörler arasında ilk olarak ameliyat sırasında yapılacak olan işlemler gelir. Burun rahatsızlığına ve düzeltilme oranına göre farklı fiyatlar belirlenir. Diğer bir faktör ise ameliyatı yapacak olan doktorun anlaşmalı olduğu hastane ve hastanede sunulan hizmetlerdir. Her hastanenin kendine göre farklı hizmetleri ve fiyatları vardır. İyi doktorlara olan talep ile fiyatlar yükselebilmektedir. Başarılı ameliyatlara imza atmış ve çok tercih edilen bir cerrah ile yeni başlamış olan bir cerrah arasında ciddi fiyat farkı olabilir. 

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım