Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hakkında
05 Ağu

Karın Germe Estetiği

Yaşanılmakta olan gebelik ya da aşırı kilo alımı ve kaybı sırasında normalde de oldukça hassas olan karın kasları deformasyona uğrar ve kendini tekrar tam olarak toparlayamaz. Egzersiz ile ya da diyetle bir türlü gitmek bilmeyen yağlara sahipseniz ve sürekli sarkık duran bir göbek problemi yaşıyorsanız sağlığınız ve fiziksel görünümünüz için karın germe estetiği olabilirsiniz. Kişilerin normal bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilmek amacıyla karın germe ameliyatı yapılır ve bu bölgede meydana gelen deformasyon ortadan kaldırılır.

Karın germe ameliyatında deri ve yağ fazlalığı çıkartılır ve karın kaslarının sıkılaştırılması sağlanır. Yağlanma veya sarkma olayı karın bölgesinde kısmi olarak bulunuyorsa, böyle bir durumda kısmi karın germe ameliyatı ya da mini karın germe ameliyatı daha uygundur. Karın germe estetiği ile beraber yağ aldırma ameliyatı olan liposuction da yapılabilmektedir. Bazı karın sarkma durumlarında karın germe yerine liposuction daha faydalı olabilir. Karın bölgesinde meydana gelen sarkma, eğer yağ oluşumundan dolayı meydana geliyorsa, doktorunuz liposuction yapmayı tercih edebilir.

Karın germe estetiği nasıl yapılır?

Karın derilerinde sarkıklar meydana gelen kişiler için uygulanan karın germe estetiği genel anestezi altında, yaklaşık 4 saat kadar süren bir ameliyattır. Ameliyatta yalnızca derinin alt kısmına müdahale edilir. Fazla yağlar ve fazla deri alınarak ameliyat tamamlanır. Ameliyat sonrasında kanın iç çamaşırı tarafına gelen kısmına dikiş atılır. Hastaların ilk gün hastanede kalması gerekir.

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl geçer?

•    Ameliyattan yaklaşık 1 saat sonra hasta kendine gelir ve 2 gün sonra vücudunda bulunan drenler çıkartılarak taburcu edilir.
•    Ameliyattan sonraki ilk günlerde karın zorlanmamalı, fiziksel aktivitelerden kaçınılmalı ve çok ağır şeyler kaldırılmamalıdır.
•    Ameliyat alanı bandaj ile kapatılır ve bu bandajlar çıktıktan sonra hastaya yaklaşık olarak 6 hafta kadar özel bir karın korsesi giydirilir.
•    Karın germe estetiği sonrasında hafif ağrılar olsa da ağrı kesiciler yardımı ile bu ağrılar 4 gün içinde tamamen geçer. Ayrıca hastanın herhangi bir enfeksiyona karşı dirençli olması ve korunması için bir hafta kadar antibiyotik kullanması önerilir.
•    Ameliyattan sonraki ilk hafta hastanın dik bir şekilde yatması önerilmez. Dikişler 10 gün sonra doktor tarafından alınır.
•    İş hayatına tekrardan başlamak için en az 2 hafta kadar evde dinlenilmelidir.
•    Üç ay boyunca kesinlikle ağır spor ve aktiviteler yapılmamalıdır.
•    Ameliyattan sonra meydana gelen şişlikler 6 ay içinde tamamen yok olur ve karın 6 ay kadar süren bir süreç sonrasında tam şeklini alır.
•    İç çamaşırı içine gizlenecek şekilde olan ameliyat izleri ise 1 yıl sonra fark edilmeyecek hale gelir. Çünkü izler ten rengine dönmüş olur.
•    Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci ortalama olarak bir yılda tamamlanır.

Karın germe fiyatları nasıl belirlenir?

Öncelikle karın germe fiyatları konusunda, ameliyatın nasıl yapılacağının belirlenmesi çok önemlidir. Bu sebeple karın germe ameliyat fiyatları operasyon cinsine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar üzerinde, doktorun bu konuda ne kadar uzman olduğu ve bu ameliyatları ne kadar süredir yaptığı da etkilidir. Bu alanda deneyimli bir doktor ile yeni mezun olmuş olan bir doktorun vereceği fiyat aynı olmaz. Bunlarla birlikte hastaların hastaneden kalış süresine, ameliyatın hangi hastanede uygulanacağına ve ameliyatın hangi bölgede ya da şehirde uygulanacağına göre de fiyatlar değişkenlik gösterir. Fiyat konusunda tam olarak bilgi alabilmeniz için doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım