Kepçe Kulak Estetiği Hakkında

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında
05 Ağu

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulakta oluşan şekil bozuklukları genellikle doğuştan görülen bozukluklardır. Doğuştan tek kulağınız ya da her iki kulağınız, baş bölgenizden geniş bir açıyla ayrılarak, kulak kıvrımlarınızı yok etmiş olabilir. Bu durum gerçekleştiğinde de başkaları tarafından bakıldığı zaman baş kısmınızda ki orantısızlık göze çarpar. Kepçe kulak gibi kulakta bozulmuş bir şekle sahip olan herkeste genellikle bu durum kepçe kulak ameliyatı ile düzeltilmektedir. Genellikle ilkokul çağına gelmiş olan çocuklarda görülen kepçe kulak olma durumu çocuğun arkadaşları ve çevresinde alay konusu olmasına neden olabilir. Bu sebeple de operasyonun yaş aralığı diğer estetik operasyonlara kıyasla daha düşüktür. 7 yaşından sonra herkeste kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kepçe kulak ameliyatı kulak kepçesinin hemen arka tarafından, kıkırdak adı verilen dokuya kalıcı bir şekilde dikiş atılması ile gerçekleştirilmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Günümüzde uygulanmakta olan kepçe kulak ameliyatı sırasında kulağa şekillendirme yapılırken, kulak arkasından kesme işlemi kullanılarak ameliyat gerçekleştirilir. Bunun dışında, kesilerin kulak önünden yapılması da söz konusudur. Ameliyat sırasında kulak kepçesinin hemen arka tarafından kulak kıkırdağına kalıcı dikişler atılarak şekillendirme yapılmaktadır. Elde edilmiş olan şekil değişikliği bu sayede kalıcı hale getirilir. Ameliyat sonrasında genellikle hastalar aynı gün taburcu edilmektedir. Doktorunuz sargılarınızı açtıktan sonra nasıl ve ne zaman yıkanmanız gerektiği konusunda size bilgi verecektir. İsteğe bağlı olarak kulaklarınızı koruyabilmek adına tenisçi bandı ya da saç bandı kullanabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci

•    Operasyonunuz tamamlandıktan sonra aynı gün evinize dönebilirsiniz.
•    Anestezi aldığınız için operasyon sonrasında yaklaşık 4 – 5 saat ağrı hissetmezsiniz. Etki geçtikten sonra hafif ağrılarınız olabilir ama bu ağrılar günlük hayatınızı etkileyecek boyutta değildir ve ağrı kesiciler ile rahatlıkla geçer.
•    Kulaklarınız 3 gün boyunca sargılı kalmalıdır. Sonrasında sargılar çıkartılsa da 2 hafta kadar koruma amaçlı saç bandı takmanız önerilebilir.
•    Operasyon sırasında eriyen dikiş kullanılacağından dikiş aldırmanıza gerek kalmayacaktır.
•    Yapılan kepçe kulak ameliyatı sonrasında 4. gün ılık bir duş alabilirsiniz.
•    Kulağınızı, özellikle ilk 3 ay çok iyi korumanız gerekir.
•    Ameliyat sonrasında genellikle iz kalmaz. Kulağın ön kısmından yapılan kesi sonrası atılan dikişlerden sonra çok az iz kalır. Bu izler genellikle belirsiz olur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı Neye Göre Değişir?

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları kepçe kulak sorunun tek kulakta ya da çift kulakta olmasına bağlı olarak, bu problem ile başka bir sorun ya da kulak memesi probleminin olup olmamasına ve anestezi şekline göre de değişmektedir. Yetişkin bir hastada lokal anestezi uygulaması ile kulak ameliyatı yapılırken çocuklarda ameliyat için yüksek oranda genel anestezi uygulaması gerekmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları aynı zamanda, hastanede kalış sürenize, ameliyatın nerede yapıldığına ve hangi doktor tarafından uygulandığına göre de değişir. Uygulanan yöntemin gerektirdiği hassasiyet, doktorun tecrübesi, operasyonun gerçekleştiği ortam da kepçe kulak estetiği fiyatı belirlenirken rol oynayan etkenlerdendir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım