Let Down Burun Estetiği Nedir?

Let Down Burun Estetiği Nedir?
05 Ağu

Let Down Tekniği ile Burun Ameliyatı

Let down tekniği, burun ameliyatında yeni bir tekniktir. Estetik cerrahideki teknolojik ve tıbbi gelişmeler, beraberinde yeni teknikleri de getirmekte. Let down tekniği ile, ameliyat burun sırtı korunarak bitirilmektedir. Let down tekniğine karşılık normal teknikte ise burun sırtı çıkarılıp yeniden şekillendirilmektedir. Let down tekniğinde, burun sırtında yer alan kemik alınmamaktadır. Kemerin altındaki kıkırdağa yapılan uygulama ile kemere uygulama yapılmadan kemer görünümü yok edilmiş olur.

Let Down Tekniği ile Burun Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Let Down tekniği burnu hafif kemerli olan kişiler için uygundur, ancak hekimin muayenesi sonrasında burun sırtı anatomisine bakılır. Şayet hekim burun sırtını ameliyat için uygun görürse let down tekniği uygulanır. Let down tekniğinde burun sırtı anatomisi hiç bozulmaz. Böylece istenen sonuç hızlıca alınır ve iyileşme dönemi de hızlı olur. Let down tekniği, burun ucu dolgunluğundan şikayetçi hastalar için de uygundur. Let down tekniği daha önce burun ameliyatı olmuş ancak istediği sonucu alamamış hastalarda da uygulanabilir. Tüm bunların dışında let down tekniği hasar almış burunlarda etkili sonuç verebilmektedir. Şeker hastası olan kişiler için let down tekniği uygun değildir.

Let Down Tekniği ile Burun Ameliyatında Yaş Sınırı Var mıdır?

Burun estetiğinde yaş dikkate alınmakla birlikte, asıl önemli olan hastanın kıkırdak ve kemik gelişimini tamamlayıp tamamlamadığıdır. Bu nedenle 18 yaşından küçük bireylerin burun ameliyatları; yapısal bozukluklar, travma sonrası deformasyonları veya nefes/koku alma fonksiyon problemleri gibi özel durumlar hariç olarak, doktorlarca önerilmemektedir.


Let Down Tekniği ile Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatlarının çoğunda ameliyatın etkilerine bağlı şişlik, morluk ve ödemler bulunmaktadır. Let down tekniği ile burun ameliyatında ise herhangi bir şişlik ve morlukla karşılaşma ihtimali azalmaktadır. Doğal burun çatısı korunduğundan, görüntü doğal yüz hatları ile daha uyumlu olacaktır.

Let Down Tekniği ile Burun Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun ameliyatlarının süresi kişiden kişiye değişmektedir, ancak genel olarak burun estetiği ameliyatları 1,5-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Şayet vücudun başka noktalarından kıkırdak doku alınması gerekiyorsa ameliyat süresi uzayabilir. Let down tekniği ile burun ameliyatı ise ameliyattan ameliyata, hastadan hastaya değişebilmektedir. Ameliyat sonrası hastanın sigara, alkol vb. maddeleri tüketmemesi gerekmektedir. Bu durum iyileşmeyi olumsuz etkileyecektir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım