Meme Estetiği Fiyatları 2020

Meme Estetiği Fiyatları 2020
05 Ağu

Meme estetiği kadınların göğüslerine şekil vererek dolgunlaştırma, dikleştirme ya da küçültme gibi işlemler yapılmasına verilen isimdir. Bu işlemler estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Kadınların büyük bir kısmı göğüslerinin görünümlerinden memnun değildir. Bu nedenle göğüs estetiği, en çok tercih edilen estetik grubunda yer alır. Tüm dünyada yaygın olarak uygulanan meme büyütme fiyatları farklılık gösterir. Meme estetiği 2020 fiyatları, uygulanacak işleme göre değişmektedir.

2020 meme estetiği fiyatları nasıl belirlenir?

Meme estetiğinde cerrahisinde meme küçültme, meme dikleştirme, meme büyütme ve meme ucu estetiği gibi ameliyatlar gerçekleştirilir. 2020 meme estetiği fiyatları yapılacak ameliyatın türüne göre değişmektedir.

Fiyatlar üzerinde estetik için kullanılacak olan malzemenin çeşidi ve markasının da etkisi büyüktür. Örneğin; meme büyütmede yuvarlak ya da damla şekilli silikon protezler kullanılır. Damla şekilli protezler yuvarlak protezlere göre daha pahalı malzemelerdir. Bu protezler pek çok marka tarafından üretilmektedir. Yapılan estetiğin uzun ömürlü olması ve güzel sonuçların alınabilmesi için mutlaka, kullanılan silikon protezlerin kaliteli olması gerekir. Yeni nesil, 1. Kalite diye tanımlanabilecek protezler ömür boyu garantili, yüksek yoğunluğu sahip, patlama ve sızıntıya karşı yüksek dirençli malzemelerdir. Bu tip ameliyatlarda kullanılan malzemenin kalitesinden ödün verilemeyeceği için estetik ameliyatın maliyeti de artmaktadır.

Ameliyat tekniğinde uygulanan anestezi türü 2020 meme estetiği fiyatları üzerinde etkili midir?

Meme estetiği 2020 fiyatları belirlenirken ameliyatın hangi anestezi ile gerçekleştirileceğine de bakılmalıdır. Ameliyat ile yapılan meme estetiğinde genellikle genel anestezi kullanılır. Genel anestezi uygulanan işlemlerde hastaların en az 1 gece hastanede kalması gerekir. Hastanede kalış süresi, fiyatların artmasına neden olur. Lokal anestezi ile yapılan ameliyatlarda ise hastalar aynı gün içinde taburcu edileceği için hastane maliyeti düşecektir.

Meme estetiği 2020 fiyatları hastane seçiminden etkilenir mi?

Estetik ameliyatın nerede yapılacağı, fiyatlar üzerinde etkili olan bir başka unsurdur. Meme büyütme fiyatları, ameliyatı yaptıracağınız şehire ya da ilçeye göre bile değişiklik gösterebilir. Hastanenin özel ya da devlet hastanesi olması fiyatın değişmesine neden olur. Bazı hastaneler, hastaların konforlu olması ve rahat etmesi için otelcilik anlayışı ile hizmet vermektedir. Bu hizmeti veren hastanelerin maliyetleri de daha yüksek olacaktır.

Doktor seçimi meme estetiği fiyatlarını etkiler mi?

Estetik ameliyatlar, mutlaka Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmelidir. Estetik ameliyatın sonucunda mutlu olmayı ve ameliyatın sonucunun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, bu ameliyatın mutlaka uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesini sağlamalısınız. Meme estetiği ameliyatında doktor seçimi çok önemlidir. Doktorunuzun bu alanda uzman ve donanımlı olması oldukça önemlidir.

Meme estetiği fiyatları SGK ya da sağlık sigortaları tarafından karşılanır mı?

Estetik için yapılan işlemler, kişinin kendi tercihi ile yapılır, yani bu işlemlerin uygulanması zorunlu değildir. Bu nedenle özel hastanelerin SGK anlaşması olsa dahi meme büyütme fiyatları karşılanmaz. Ayrıca özel sağlık sigortaları tarafından da meme estetiği karşılanmamaktadır.

Görüldüğü gibi meme estetiği 2020 fiyatları hastane seçiminden doktor tercihine, yapılacak işlemin çeşidinden birkaç işlemin aynı anda yapılmasına, estetik sırasında kullanılan materyallerden, anestezi türüne kadar çok sayıda etkene bağlı olarak değişmektedir. Tam bir fiyat alabilmek için öncelikle doktor ve hastane seçimi yapmalıdır. Meme estetiğinin tam fiyatını, yalnızca doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım