Meme Estetiği Fiyatları

Meme Estetiği Fiyatları
05 Ağu

Meme estetiği, kadınlarda meme boyutlarının yeniden tasarlanması ve istenilen şekil ve boyutta meme elde edilmesi amacıyla uygulanan cerrahi işlemlerdir. Yapılan bir araştırmaya göre yalnızca ABD’de, bir yılda yaklaşık olarak 600 bin kadının meme estetiği yaptırdığı bilinmektedir. Meme estetiği, memede meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi, meme ucunun düzeltilmesi, meme dikleştirme, meme küçültme, meme büyütme ve daha önce yapılmış olan meme ameliyatlarının düzeltilmesi gibi çeşitler ile yapılır. Meme estetiği sırasında bu yöntemlerden biri uygulanabileceği gibi birkaç yöntem birlikte de uygulanabilir. Meme estetiği fiyatları, uygulanacak yöntem başta olmak üzere pek çok etkene göre değişmektedir.

Meme estetiği fiyatları neye göre belirlenir?

Kadınların görünüm açısından en çok önem verdikleri bölge olan meme için farklı türlerde estetik operasyonlar yapılır. Bu operasyonların maliyetleri ise oldukça farklıdır. Tam bir fiyat alınması için yapılacak operasyonun türünün belirlenmesi, kaç operasyonun yapılacağının belirlenmesi, operasyon için uygulanacak anestezi, hastanede kalınacak gün sayısı, hastane seçimi, doktorun uzmanlığı, meme estetiği için kullanılan dolgu ve diğer materyallerin markası ve kalitesi gibi pek çok etkenin bir araya getirilmesi gerekir.
Meme estetiği fiyatları hesaplamasının tam olarak yapılması için hastaların istekleri belirlenmeli ve bu doğrultuda bir plan yapılmalıdır. Bu estetik operasyon hakkında tam bir fiyat alabilmek için öncelikle hastane ve doktor seçimi yapmalı ve ardından doktorunuzdan fiyat hesaplaması istemelisiniz.

Ameliyatın nerede yapılacağı

Meme estetiği ameliyatları tam teşekküllü hastaneler, ofisler, klinikler, tıp merkezleri, A-Plus hastaneler ve bunlar gibi pek çok yerde yapılabilir. Ameliyatın nerede yapılacağının, fiyatlandırma üzerindeki etkisi büyüktür. Küçük kliniklerde maliyet daha az olurken tam teşekküllü olan hastanelerde fiyat daha yüksek olacaktır. Ayrıca hastanelerin, hastaların konforları için sundukları ek hizmetler ve donanımlar da fiyatlandırmayı etkiler.

Meme estetiği için uygulanacak olan anestezi türü

Meme estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Ancak operasyonun çeşidine göre lokal anestezi de uygulanabilir. Hastalara genel anestezi uygulanması, hastanede en az bir gece kalınacağı anlamına gelir. Yapılan operasyonun büyüklüğüne göre hastanede yatış süresi uzayabilir. Bu durumda, meme estetiği fiyatları artacaktır.
Lokal anestezi ile yapılan estetik operasyonlar sonrasında hastaların, hastanede kalmalarına gerek yoktur. Hastalar aynı gün evlerine taburcu edildiği için ameliyatın maliyeti biraz daha az olacaktır. Ameliyatın hangi anestezi türü ile gerçekleştireceği ise doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Kullanılacak malzemenin kalitesi ve fiyatı

Meme estetiği fiyatları, bu estetik sırasında kullanılan malzemelere göre de değişir. Meme büyütme için yağ enjeksiyonu ya da dolgu maddeleri kullanılabilir. Meme küçültme ya da dikleştirme için de farklı materyaller ve malzemeler kullanılır. Estetik operasyonlarda kullanılan malzemeler, çok fazla firma tarafından üretilmektedir. Meme estetiğinin kalıcı olması ve uzun yıllar sürmesi için kullanılan malzemelerin de kaliteli olması gerekir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse, ameliyatın maliyeti o ölçüde artacaktır.

Ameliyatı yapacak olan hekimin uzmanlığı

Her ameliyatta olduğu gibi meme estetiği ameliyatında da doktorun uzmanlığı çok önemlidir. Bu işe yıllarını vermiş olan bir doktor ile yeni mezun olmuş bir doktor, ameliyat için aynı fiyatı vermeyecektir. Bu durumda, hekimin el emeği de meme estetiği fiyatları üzerinde etkilidir. Ameliyata karar vermeden önce hekimin uzmanlığını, bu alanda daha önce yapmış olduğu ameliyatları ve bu ameliyatların başarı oranlarını çok iyi araştırmalısınız. Ameliyatın maliyetinden daha önemli olan şey, sizin bu estetik operasyondan ne kadar mutlu ayrıldığınızdır.

Birkaç operasyonun bir arada yapılması

Meme estetiği sırasında birden fazla operasyon yapılması mümkündür. Örneğin aynı ameliyat sırasında sarkmış olan göğüslerin dikleştirilmesi için ayrı, toparlanması için ayrı işlem yapılabilir ya da bir meme küçültme estetiği sırasında meme uçlarına da müdahale edilmesi gerekebilir. Bu şekilde birden fazla operasyonun bir arada uygulanması, ameliyatın maliyetinin artmasına neden olacaktır.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım