Thermal Welding Yöntemiyle Bademcik Ameliyatı

Thermal Welding Yöntemiyle Bademcik Ameliyatı
05 Ağu

Thermal Welding yöntemi ile bademcikler kanama olmaksızın, dikişsiz olarak çıkarılır. Thermal Welding’in en önemli avantajlarından biri dikiş kullanılmaması nedeniyle ağrının çok az olmasıdır. Thermal Welding ile iyileşme süreci kısalmakta ve kolaylaşmaktadır. Bu yüzden bademcik ameliyatlarında yeni bir dönem olan Thermal Welding, hastalar için ciddi kolaylık sağlamaktadır.

Bademcikler

Bademcikler, boğazımızın iki yanını kaplayan yapılardır. Bademcik enfeksiyonları kronikleşebilir. Potansiyel komplikasyon ihtimallerinden dolayı ciddiyetle ele alınmalıdır. Bu komplikasyonlar içinde, böbrek hastalıkları, kalp kapağı hastalıkları, romatizmal ateş gibi komplikasyonlar bulunmaktadır. Bademcik iltihabına bağlı uyku bozuklukları ve apneler de meydana gelebilir. Bunların her biri ciddiye alınması gereken durumlardır.

Bademcik Ameliyatı

Hekimin tanı koyma aşamasında ayrıntılı olarak bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bademcik iltihabı atakları ne sıklıkta gelmektedir, şiddeti nasıldır, uykuda solunum problemleri var mıdır, gibi sorular tedavi yöntemlerinin seçiminde önemli rol oynamaktadır. Bunun yanında hem muayene bulguları hem de diğer tetkikler değerlidir.
Bademcik ameliyatının ne zaman gerekli olduğu sorunsalı, hastanın hekimi bilgilendirmesi ve muayene-tetkik bulgularının değerlendirilmesi ile cevaplanabilir. Bademcikler solunum yolunu tıkıyorsa, horlama veya uyku apnesi gibi uykuda solunum problemleri varsa, ortalama olarak yılda 4-5 kere bademcik iltihaplanması geçiriliyorsa, romatizmal ateş, kalp kapakçık hastalığı ve böbrek hastalığı gibi ciddi komplikasyonlar eşlik ediyorsa bademcik ameliyatı düşünülmelidir.
Genel anesteziyle, bademciklerin kapsülü ile disseksiyon yöntemi kullanılarak çıkarılması şeklinde olan bademcik ameliyatı yöntemi, klasik bademcik ameliyatıdır. Kan dolaşımının fazla olduğu bademciklerin ameliyat sırasında ve sonrasında kanama ihtimali vardır.

Thermal Welding Yöntemi ile Bademcik Ameliyatı Nedir?

Thermal Welding yöntemi, bademcik ameliyatlarında yeni bir yöntemdir. Thermal Welding yöntemi hastalar için büyük kolaylık yaratır. Thermal Welding, ameliyat sırasında ısı enerjisi ile kanamayı kontrol altına alarak ileriki dönemde doku iyileşmesini hızlandırır. Thermal Welding ile bademciklerin dışında kalan dokular daha az hasar görmekte ve hasta ameliyat sonrasında sık sık su içerek ve sulu gıdalar tüketerek kısa sürede iyileşebilmektedir. Thermal Welding ile bademcik ameliyatı iyileşme süresi 1 haftaya inmiş ve kanama problemi ihtimali minimuma çekilmiştir. Kanama problemi ihtimalinin azalmasıyla ameliyat süresi 30 dk.’ya dek indirilebilmiş aynı zamanda anestezi süresi de önemli ölçüde azalmıştır.
Thermal Welding yöntemi, bademcik ameliyatlarında ciddi bir problem olan, ameliyat sonrası 10 gün kadar süren ağrıyı önemli ölçüde azaltmıştır. Tüm bu nedenlerle Thermal Welding yöntemi, son derece etkili, son teknoloji bir tonsillektomi tekniğidir.
 

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım