Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Dolgu

Dolgu

Dolgu ile hacim kaybeden bölgelere yeniden hacim kazandırmak ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak mümkündür. Dolgu maddesi olarak kendi yağ dokunuz kullanılabileceği gibi herhangi bir ameliyata gerek kalmadan, işlem hazır dolgu maddeleri de yapılabilir. Bu amaçla en çok hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılır. Etki anında başlar ve yaklaşık 6-18 ay devam eder. İşlem esnasında, hassas bölgelerde ağrı duyulmaması için anestezik krem kullanılır. İşlem sonrasında hafif şişlik ve morluk nadiren görülebilir. Ancak genellikle birkaç saat içerisinde geçecektir.

Dolgu-1

Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • Burun kenarından dudak kenarına uzanan çizgiler
  • Dudak kenarından aşağı uzanan çizgiler
  • Alındaki derin kırışıklıklar
  • Derin sivilce ve yara izleri
  • Burun
  • Elmacık kemiği üzeri
  • Dudak üstü çizgileri
  • Dudak
  • Göz altı

Elmacık Kemiği Üzeri

Yaşla birlikte dokuların aşağı doğru sarkması sonucu yüz üçgen görünümünü kaybeder. Burada en çok volüm kaybına uğrayan yer, elmacık kemiklerinin olduğu bölgedir. Yüksek volüm etkisine sahip hyalüronik asit dolguları ile üçgen yüz şekli kazandırılabilir.

Dudak Dolgusu

Dolgun dudaklar çekici bir görüntünün temel taşıdır. Yaşla birlikte dudaklar incelebileceği gibi, yapısal olarak da genç yaşlarda ince olabilir. Dolgu maddesi ile arzu edilen dudak şekline ve dolgunluğuna ulaşmak mümkündür.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ve göz çevresi oldukça ince bir cilt ve cilt altı yapısına sahip olduğu için deformasyonların ilk izlerini bıraktığı bölgelerdir. Sonuçta göz altlarında morluk, kırışıklık, torbalanma gibi problemler ortaya çıkar. Göz altı dolgularına ışık dolgusu ifadesinin eklenmesinin sebebi; dolgu maddesinin yanında içerdiği diğer maddelerle ciltte yarattığı canlanma, aydınlanma ve ışığı yansıtma etkisidir.

Çene Ucu Dolgusu

Çene ucu geriliği, profilden bakıldığında hemen dikkat çeken, yüzün harmonisini bozan can sıkıcı bir durumdur. Ameliyat ile düzeltilebileceği gibi, dolgu uygulaması ile dakikalar içerisinde de çene ucu belirginleştirilebilir.

Dolgu-2

Ameliyatsız Estetik Birimi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım