Kırışıklık Giderme


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Kırışıklık Giderme

Kırışıklık Giderme

Mimik hareketlerinin neden olduğu kırışıklıkların tedavisi için kullanılan bir enjeksiyon yöntemidir.

Dolgu asla bir yılan zehiri değildir. Bir bakteriden elde edilen toksindir. Toksin, tecrübeli ellerde lokal olarak uygulandığı için hastaya herhangi bir zararı söz konusu değildir.

Hem erkek, hem de kadınlara uygulanabilir. En çok kaş arası, alın ve kaz ayağı kırışıklıklarının tedavisi için kullanılsa da, kaş kaldırma, üst dudaktaki ince çizgiler ve boyundaki kırışıklıklar için de kullanılabilir. Ayrıca avuç içi, ayak tabanı ve de koltuk altı bölgesinde terlemeyi azaltmak için kullanılmaktadır.

Dolgu uygulaması birkaç dakika içinde gerçekleştirilir ve hiçbir anestezi gerektirmez. Ancak, ağrı duyarlılığı yüksek olan hastalarda daha rahat bir enjeksiyon süreci için lokal anestezik krem kullanılabilir.

Etkisi 3 ile 14 gün içinde artarak ortaya çıkar. Etki 4 ile 6 ay arasında devam eder. Tekrarlayan uygulamaların herhangi bir sakıncası yoktur. 2 yıl süre ile düzenli uygulama yapılan hastalarda etki süresinin uzadığı görülmüştür. Terleme tedavisinde etki süresi daha uzundur, 11 aya kadar etkinin devam ettiği görülebilir.

Her ne kadar basit bir enjeksiyon gibi görülse de, işlem anatomi bilgisi ve estetik görüş gerektirdiği için mutlak bir estetik cerrah, ya da dermatolog tarafından yapılmalıdır.Ameliyatsız Estetik Birimi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım