Açık Burun Estetiği


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Açık Burun Estetiği

Burun Estetiği ameliyat tekniklerinden biri de açık burun estetiği yöntemidir ve açık rinoplasti burun delikleri arasında, burun ucunun altından bir kesi yapılarak uygulanmaktadır. Bu kesi 3mm lik küçük bir kesi olmakla birlikte ameliyatta cerrahın görüş alanını belirgin miktarda arttırır. Ciltte ve cilt altı dokular kaldırılarak burun kemiği ve kıkırdaklara daha kolay ulaşılır ve bu nedenle cerrahi işlem sırasında burun içyapısı, kıkırdak ve yumuşak dokular daha fazla görünür olduğundan özellikle burun ucu asimetrilerinde ve eğri burunlarda daha çok açık yöntem tercih edilir.

Burun dışında atılan kesi dışında ameliyatın diğer basamakları kapalı yöntemle benzerdir ve dolayısı ile iyileşme süreci kapalı yöntemle benzer şekilde olmaktadır.

Açık Burun Estetiği Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Açık Burun Estetiği Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Açık burun estetiği, ciddi durumda olan burun ucu problemleri ile ileri derecede bozuk kemik eğriliği problemlerinde daha çok tercih edilmektedir. Açık yöntemle yapılan cerrahi müdahalede, ameliyatın direkt görüş ile yapılabilmesi en avantajlı noktadır ve bu sayede burun içinde yer alan, kemik, kıkırdak ve o bölgede yer alan tüm yumuşak dokular kolayca görülür. Bu nedenle özellikle burun ucu asimetrilerinde ve eğri burunlarda daha çok açık teknik tercih edilmektedir.

Açık Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Açık Burun Estetiği, ameliyatı yapan hekiminiz tarafından direkt görüşle yapıldığında, bu sayede burun içi bütün kemik, kıkırdak ve dokular görülür ve burundan ne kadar kıkırdak alındığı ve ne kadar kıkırdak kaldığı ve yapılan müdahalenin nasıl göründüğü net bir şekilde görülür. Bu sayede ameliyat için gerekli planlama daha kolay gerçekleştirilir. Diğer bir avantajı ise, açık burun estetiğinde revizyon burun estetiği ameliyatlarında düşüş görülmesidir.

Açık Burun Estetiğinden Sonra İz Kalma İhtimali Var Mı?

Açık burun ameliyatı sonrası, burunda yapılan kesinin görünme olasılığı oldukça düşüktür. Ameliyattan bir süre sonra, burun ucunda yapılan kesinin görünümü belirsiz bir hal alır ve görüntü açısından herhangi bir rahatsızlık yaratmaz.

Açık Burun Estetiği

Açık Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Açık burun estetiği süreleri, doktorun uzmanlığına göre değişmekle birlikte eğer burunda çok fazla bir işlem yapılmayacaksa ameliyat ortalama 2-2,5 saat sürer. Ancak kıkırdak alınması ya da daha farklı bir durum var ise bu süre uzayabilir.

Açık Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Açık Burun Estetiği Sonrası Süreç Nasıldır?

Açık burun estetiği, genel anestezi altında yapılır ve bu nedenle hastanın 1 gece hastanede yatması istenir.

Hastalar ameliyattan 3- 4 saat sonra ayağa kalkıp yürüyebilir.

Ameliyat sonrası ilk birkaç gün hastanın katı gıdalarla beslenmesi dikişlere zarar verme olasılığından dolayı önerilmez. Bu yüzden birkaç gün sıvı ile beslenmesi hasta için daha uygun olacaktır.

Burun ameliyatında yapılan dikişler estetik dikiş ise kendiliğinde eriyeceğinden, dikiş alınmasına gerek olmayacaktır. Eğer dikişler estetik dikiş değilse 1hafta sonra alınmalıdır.

Ameliyat sonrası, burunda hafif ağrı, ödem ve şişlik görülebilir ancak 4-5 gün sonra şişlikler azalma gösterecektir.

Ameliyattan 3-4 gün sonra, çok sıcak su olmamak kaydıyla hasta duş alabilir. Hastalar ağır ve efor gerektiren spor ve işler yapmamalıdır ve kanama riski görülme ihtimalinden dolayı kan sulandırıcı ilaç ve yiyeceklerden uzak durmalıdır.

Kulak Burun Boğaz Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım