Burun Küçültme Ameliyatı


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Burun Küçültme Ameliyatı

Burun Küçültme Ameliyatı Nedir?

Yüz güzelliğinde en önemli organlardan biri yüzün tam ortasında bulunan ve bu yüzden fazlaca dikkat çeken burundur. Estetik bir görünüm için yüzünüz ile burnunuzun orantısı oldukça önemlidir. Aşırı derecede büyük olan bir burun yüz hatlarına göre kişide olumsuz görüntülere sebep olur. Bu durum kişilerin psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Şekil bozuklukları sebebiyle psikolojik sorun yaşayan kişiler toplumdan uzaklaşır. Estetik ameliyatlar hemen hemen her alanda kişilerin şekil bozukluklarına çözüm olmaktadır. Bu anlamda burunda görülen şekil bozukluklarına ise burun estetiği ameliyatları çare olmaktadır. Yüz hatlarına göre aşırı büyük olan burunlar, burun estetiği dahilinde yapılan burun küçültme ameliyatları ile istenilen boyuta getirilmektedir.

Burun küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Burun küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Genel anestezi altında yapılan burun küçültme ameliyatları herhangi bir komplikasyon görülmediği takdirde ortalama 2 saat sürer. Ameliyat sonrasında hastalar 24 saat hastanede kontrol altında tutulur. Daha sonra taburcu edilir. Ameliyattan sonra yapılması gerekenler doktor tarafından hastaya anlatılmaktadır. Burnunuzda gelişen bütün değişimler doktorunuza iletilmelidir ve doktor kontrolleri kesinlikle aksatılmamalıdır. Yaklaşık olarak 1 haftanın sonunda burunda yer alan bantlar açılmakta ve ateller alınmaktadır. Ameliyattan sonraki ilk aşamada kişinin burnundaki değişiklik fark edilebilir derecededir ancak en kesin sonuç 6 ay ile 1 yıl arasında ortaya çıkar.

Burun küçültme ameliyatı öncesi;

Burun küçültme ameliyatı yapılmadan önce önemli olan iyi bir planlamadır. Burnun büyük olmasının nedenleri araştırılır ve burnun birkaç farklı açıdan çekilen fotoğrafları ile ameliyat sonrası muhtemel görüntü oluşturulabilir. Burun ameliyatı hastanın ve cerrahın isteğine göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Ameliyatta açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntem kullanılır. İki yöntemde de burunun iskelet yapısını oluşturan kıkırdak dokuya ulaşılır ve bu doku kesilerek ya da törpülenerek istenilen boyutlara getirilir. Ayrıca ameliyat sırasında solunum sıkıntısına yol açan bir parça ya da kıkırdak varsa bu da ameliyat ile birlikte alınabilir. Burun küçültme ameliyatı sırasında burunun sadece üst kısmında küçültme işlemi yapılmaz. Eğer gerekli görülürse burun delikleri de bu ameliyat sırasında küçültülerek burun oranları tamamlanabilir.

Burun küçültme ameliyatı sonrası;

Burun kemiği eğriliği tanısı konulurken öncelikle muayene esnasında ki, belirtilere bakılacaktır. Sonrasında ise öncelerden buruna hasar verebilecek bir darbe alınıp alınmadığı ya da travma yaşanıp yaşanmadığı sorulacaktır. Aynı zamanda kişinin önceden geçirdiği bir burun ameliyatı olup olmadığı da sorulur. Doktor gerekli görürse bilgisayarlı tomografi ve endoskopik muayene de isteyebilir. Son olarak da burun kemiğinde meydana gelen eğriliğin derecesinin ölçülebilmesi için doktor tarafından bir muayene yapılır.

Burun küçültme ameliyatı

Burun küçültme ameliyatı fiyatı;

Burun küçültme ameliyatı fiyatı bazı etmenlere bağlı olarak değişir. Bunlardan en önemlisi yaşanılan şehirdir. Çünkü estetik operasyonlarının fiyatı şehirden şehre göre değişmektedir. Bunun yanı sıra hastada söz konusu olan anomalinin derecesi ameliyatın niteliğini değiştirir. Bu değişikliğe bağlı olarak da fiyatta değişiklik gündeme gelir. Burun küçültme ameliyatı fiyatlarını değiştiren en önemli etmenlerden biri de devlet hastaneleri ile özel hastaneler arasındaki farktır. Ayrıca seçilecek doktorun uzmanlığı ve hastanede kalış süresi gibi etkenler de ameliyat fiyatlarını etkiler.

Kulak Burun Boğaz Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım