Erkek Burun Estetigi


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Erkek Burun Estetigi

Prensip bakımından erkek burun estetiği, kadınlardaki burun estetiği uygulamalarından farklıdır. Öncelikle kadınlarda dudak ile burun bölgesinin yaptığı açı, 95 ile 100 derece arasındadır. Ancak erkeklerde bu açının 90 dereceği geçmemesi gerekir. Ayrıca erkeklerde burun kemiklerinin inceltilmemesi önemlidir. Çünkü burun kemikleri birbirine ne kadar yakın olursa, erkeklerde o kadar kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Egesante Tıp Merkezi olarak erkeklerde burun estetiği konusunda başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor ve hasta memnuniyeti sağlamaya devam ediyoruz.

erkek burun estetiği

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırmalı?

Günümüzdeki pek çok erkekte konka adı verilen burun etlerinin geniş olması nedeniyle burun tıkanıklığı problemi yaşanmaktadır. Ayrıca erkeklerde burun kıkırdaklarının eğri olması, tıkanıklık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu durum uykuda horlama şikayetlerinin de artmasına neden olur. Haliyle horlama ve burun tıkanıklığı sorunları için erkek burun estetiği uygulamalarına başvurulmalıdır. Uygulanan ameliyatla beraber konkalar küçültülür ve septum kıkırdağı düzleştirilir.

Erkekler burun estetiği konusunda genelde titiz davranmaktadır. Çünkü burun ameliyatından sonra feminen bir görünüme sahip olmak istemeyen erkekler, uzman cerrah ile yakından iletişim kurmaktadır. Egesante İzmir Tıp Merkezi olarak erkekler bu konudaki tüm korkularını ortadan kaldırıyor ve hem işlem öncesi hem de işlem sonrasındaki süreç hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıyoruz.

Erkeklerde burun estetiği yapılırken burun ucunun çok kaldırılmaması, burnun fazla küçültülmemesi ve burun sırtının aşırı oyuk olmaması gibi durumlara dikkat edilmelidir. Ancak hastaların taleplerine göre şikayet ettikleri bölgelerin değişmesi adına burun ucu estetiği ya da burun kemeri alımı gibi işlemler de yapılabilir.

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırmalı?

erkek burun estetiği

Erkeklerde Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun bölgesindeki estetik kusurların düzeltilmesi aynı zamanda nefes alma problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Bununla beraber erkek burun estetiği işleminin bazı avantajları bulunmaktadır. Ek olarak feminen bir görünüme sebep olmamak için aşağıdaki durumlara dikkat edilmelidir;

  • Burun kanatları ve burun delikleri fazla daraltılmamalı.
  • Burun bölgesini küçültmeye yönelik işlemler daha az yapılmalı.
  • Burun ucu çok kaldırılmamalıdır.

Erkeklerde burun estetiğini avantajları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

  • Yüz bölgesi daha estetik bir görünüme kavuşur.
  • Daha rahat nefes alıp verilebilir.
  • Horlama sorunu ortadan kalkar.
  • Burun pasajının açılmasıyla beraber ses düzelir.
  • Sinüzit şikayeti sona erer.
  • Rahat bir uyku süreci başlar.
  • Üst solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığı azalır.

Erkeklerde Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası

Erkeklerin günümüzde çokça tercih ettiği burun estetiği uygulamasından önce estetik merkezimizde birtakım uygulamalara başvurulur. Anestezi muayenesi ve kan tahlili gibi süreçler tamamlandıktan sonra burun bölgesinin röntgen filmleri çekilir. Ayrıca hastalara fonksiyonel ve estetik müdahaleler hakkında detaylı bilgiler verilir. Erkek burun estetiği işleminden sonra hastalara dikkat etmesi gereken durumlar aktarılır.

Kulak Burun Boğaz Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım