Kemerli Burun Estetiği


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Kemerli Burun Estetiği

Kemerli Burun Estetiği Nedir?

Kemerli burun, burun sırtını meydana getiren kemiğin dış tarafa doğru çıkıntılı olmasıdır. Bu durum estetik yönden kötü görüntü oluşturduğu için kişinin rahatsız olmasına, aynı zamanda özgüveninin azalmasına neden olur. Ancak kemerli burun estetiği sayesinde bu kötü görüntü en doğru şekilde düzeltilerek burun, estetik formuna kavuşturulabilmektedir.

Kemerli Burun Estetiği Nedir?

Kemerli burun estetiği nasıl yapılır?

Kemerli bir burunda, bazı şekil bozuklukları da olabilmektedir. Çünkü kemerli bir burun yapısı, burnun uç kısmının aşağı doğru bakmasına sebep olur ve buda görüntü bozukluğu yaratır. Kemerli burun estetiği için öncelikle burnun kıkırdak yapısı ve kemiğinin kalınlığı incelenir. Burun kemerindeki kalınlık ve yükseklik belirlenerek kişinin yüz boyutuna uygun olacak şekilde simülasyon çizilir. Doktorun tespitleri ve kişinin estetik sonrasındaki beklentileri göz önünde bulundurularak, burundaki kemere törpü uygulanır. Bu estetik ameliyat çok hassas bir işlemdir. Burnun yapısındaki doğal görünümün bozulmamasına dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. Burun kemerinin alınma miktarı yüz ölçülerine uygun olacak şekilde belirlenir. Burun kemerine işlem yapılırken, burnun estetik görüntüsünü düzeltmek adına burun ucunun yukarı kaldırılması ya da burun ucunun küçültülmesi de sağlanabilir.

Kemerli burun estetiği yaklaşık olarak 2 saat süren bir ameliyattır. Bu ameliyattan sonra hastaların burnuna nefes almasını engellemeyen tamponlar takılır. Burnun üst kısmına ise koruyucu bant yapıştırılır. Bu ameliyatın ardından hastalar bir gün hastanede kaldıktan hemen sonra taburcu edilir. Ameliyattan sonraki ilk iki hafta çok önemlidir ve hastaların bu süre içinde dinlenmesi gerekir. Yatarken başın yukarıda tutulması, kanama ve morlukları önler. İlk bir hafta hastalarda morluk ve ödem oluşması normal kabul edilir. Ameliyattan 7 gün sonra buruna takılan tampon ve tüm materyaller alınır, hastalar normal hayatlarına dönebilir. Hastaların ilk iki hafta boyunca dumanlı ve sigara içilen ortamlardan uzak durması gerekir. Ameliyattan sonraki ilk bir ay sigara içilmemesi tavsiye edilmektedir. Yüzme ve spor gibi aktivitelerin de bir ay sonra yapılması gerekir.

Kemerli burun estetiği riskleri nelerdir?

Kemerli burun estetiği ameliyatından sonra anestezinin meydana getirdiği riskler dışında ameliyatta kanama, akıntı, enfeksiyon nefes almada zorluk ve çok nadir olarak meydana gelse de geçici koku alma kaybı gibi risklerle karşı karşıya kalınabilmektedir. Burun kıkırdağı ve kemiklerinin son halini almasının ardından ve dikişlerin alınması ya da erimesinden sonra burnun uç kısmında hafif düşme olabilir fakat bu durum normal kabul edilir. Çünkü ameliyat, bunu göz önünde bulundurarak yapılmaktadır.

Kemerli burun estetiği fiyatları;

Bu ameliyatlar açık ya da kapalı olarak iki farklı türde yapılır ancak hastaların konforu açısından, ameliyat sırasında genellikle kapalı yöntem uygulanır. Ameliyatın uygulanacağı türe, ameliyatın uygulandığı hastaneye, hastanen bulunduğu şehre ya da bölgeye, ameliyatı uygulayan doktorun uzmanlığına ve hastanede kalış sürenize göre ameliyatın Fiyatları değişecektir. Kemerli burun estetiği fiyatları hakkında tam olarak bilgi almak için doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ederiz. Bu tür ameliyatlarda, hastaların istekleri ön planda tutulmalıdır. Ameliyattan sonra mutsuzluk yaşamamak ve istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmamak için kendinizi bu alanda uzman ve deneyimli olan doktorlara emanet etmeniz gerekir.

Kemerli Burun Estetiği

Kulak Burun Boğaz Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım