Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Genital Estetik

Genital Estetik

Genital bölgeye yapılan estetik işlemler sadece daha genç ve güzel bir genital bölge görünüşü elde edilmesini sağlamaz. Bu işlemler bazı fonksiyonel bozuklukların giderilmesini de sağlar.

Kadınlarda genital bölge birkaç kısımdan oluşur:

 • Mons Pubis – Büyük dudakların birleşiminin yukarısında, karın bölgesinin altında kalan, leğen kemiği üzerindeki üçgen bölgedir.
 • Büyük Dudaklar
 • Küçük Dudaklar – Büyük dudakların içinde yer alan ince yaprak şeklindeki katlantılardır.
 • Vajen

Genital Estetik-1

Her bölgenin kendine has estetik, bazen de fonksiyonel problemleri vardır :

Büyük Dudaklar

Yaşla birlikte sarkma ve volüm kaybı gibi problemler görülebilir. Volüm kaybı, yağ ya da geçici dolgu maddesi enjeksiyonu ile çözülebilir. Aşırı sarkma varlığında bir miktar doku çıkarılması gerekir.

Mons Pubis

Bu bölgenin hem aşırı volümlü olması, hem de volüm kaybı estetik açıdan problem oluşturabilir. Aşırı hacimli olması kişilerin dar kıyafet giyinmelerini zorlaştırabilir. Bu durumda liposuction ile bölgenin kabarıklığı azaltılabilir. Ayrıca, volüm azlığı durumunda da daha genç bir görünüm elde etmek için yağ ya da geçici dolgu maddesi enjeksiyonu mümkündür.

Küçük Dudaklar

Küçük dudaklar normalde büyük dudakların içinde uzanır. Ancak bazen küçük dudaklar aşırı uzun ve sarkık olup büyük dudakların dışına çıkarak görünür hale gelirler. Bu durum estetik bir problem olmasının yanında, kıyafet seçiminde güçlük, cinsel ilişki sırasında ağrı gibi problemlere de yol açabilir. Küçük dudakların küçültülmesi labioplasti olarak adlandırılır.

Labioplasti sayesinde küçük dudaklar olması gereken boyuta getirilir ve tamamı büyük dudaklar tarafından örtülür. Operasyon ergenlik sonrası her yaşta yapılabilir. Operasyonun kızlık zarı ile ilgisi yoktur. Ameliyat lokal anestezi+sedasyon ya da spinal (belden uyuşturma) anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık 45 dk-1 saat içerisinde tamamlanır. Ameliyatta fazla doku kama şeklinde çıkarılıp geri kalan kısım onarılır.

Operasyon doğum yapılmasına engel değildir. İşlem sonrası iz kalmadığı için operasyon geçirdiğinizi kimsenin anlaması mümkün değildir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası

Hasta aynı gün taburcu edilir. 1 hafta süre ile her tuvalet sonrası dezenfektan solüsyonla bölgeyi temizlemesi istenir. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Hasta 1-2 gün sonra masa başı işlere dönebilir. Ağır, efor gerektiren işler için 2 hafta beklemesi önerilir.  4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Kızlık Zarı Estetiği

Kızlık zarı dikimi, zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak için yapılan jinekolojik bir cerrahi operasyondur. Kızlık zarının yırtılması sonrasında dikim operasyonları başarılı bir biçimde yapılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonları veya tıbben kullanılan ismi ile hymenoplasty ameliyatları hemen hemen bütün dünya genelinde yer alan genital estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Vajen

Bu bölgede en sık karşılaşılan sorun vajen genişlemesidir.  Tekrarlayan normal doğumlar, doğum esnasında oluşan yırtıklar, normal doğumda yapılan epizyo kesisinin iyileşme problemleri, ya da yaş nedeni ile vajen genişleyebileceği gibi, bazen yapısal nedenlerle doğum yapmamış kadınlarda da geniş vajen görülebilir. Vajen genişlemesi cinsel ilişki sırasında hem kadın, hem de erkekte orgazm problemine yol açabilir. Ayrıca vajen kuruluğuna, idrar kaçırma problemlerine yol açmaktadır. Vajen daraltma iki yöntemle yapılabilir:

Ameliyatla Vajen arka duvarından mukoza ve kas dokusu çıkarılıp onarılır.  Ameliyat lokal anestezi+sedasyon ya da spinal (belden uyuşturma) anestezi altında yapılabilir. Yaklaşık  45 dk-1 saat içerisinde tamamlanır.

Genital Estetik-2

Genital Estetik-3

Ameliyat Sonrası

Hasta aynı gün taburcu edilir. 1 hafta süre ile her tuvalet sonrası dezenfektan solüsyonla bölgeyi temizlemesi istenir. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur. Hasta 1-2 gün sonra masa başı işlere dönebilir. Ağır, efor gerektiren işler için 2 hafta beklemesi önerilir.  4-6 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Lazerle Vajen Daraltma

Fraksiyonel CO2 lazer sistemleri sayesinde anestezisiz, kesi yapılmadan vajen daraltılması mümkündür. Lazer sayesinde vajina mukoza dokusu yenilenip kuruluk giderilirken, kollajen dokusundaki artış ile vajina sıkılaşır.

Avantajları

 • Cerrahi bir işlem değildir.
 • Anestezi gerektirmez.
 • Kanama, dikiş bölgesinde açılma, enfeksiyon gibi cerrahiye ait riskler yoktur.
 • Hasta seans sonrası günlük yaşamına kaldığı yerden devam eder.
 • Vajen mukozasında yenilenme ile kuruluk problemi de ortadan kalkar.
 • Lazerle renk açılması işlemi yapılabilir.
 • Hafif düzeyli idrar kaçırma problemleri de çözülür.

Seanslar yaklaşık 15-20 dakika sürer. Etki birkaç hafta içerisinde ortaya çıkmaya başlar ve 1- 1.5 ayda maksimum etki elde edilir.

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım