Göz Kapağı Estetiği


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Üst ve alt göz kapaklarında yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan fazla cilt ve yağ torbalarının alınması işlemidir.

Hem erkek hem de kadınlar göz kapağı estetiğinden faydalanabilir.

Göz Kapağı Estetiği-1

Göz Kapağı Estetiği Yöntemleri

  • Üst Göz Kapağı Estetiği: Göz kapağı kıvrım bölgesinden yapılan kesi ile fazla deri, kas ve yağ torbaları alınır.
  • Alt Göz Kapağı Estetiği: Kirpik diplerinden yapılan kesi ile fazla cilt, kas ve yağ torbalarına müdahale edilir. Eğer aşırı cilt fazlalığı yoksa işlem transkonjonktival (göz kapağının iç kısmından) olarak da gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı ameliyatı yanak bölgesinde sarkması olan hastalarda orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

Operasyon lokal anestezi veya lokal anestezi+sedasyon (hafif uyku hali) altında, üst göz kapağı için yaklaşık 1 saatte, alt göz kapağı için yaklaşık 1.5 saatte tamamlanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Öncelikle ciddi göz problemleri olmayan bireylerle beraber herhangi bir tıbbi rahatsızlığı olmayan sağlıklı bireyler, göz kapağı ameliyatı yaptırabilir. Ayrıca göz kapaklarının sarkık görünümünden rahatsız olan herkes bu estetik operasyona başvurabilir.

Alt Göz Kapağı Estetik Ameliyatı

Alt göz kapaklarının sarkmasından sonra deri fazlalığının giderilmesi için uygulanır. Lokal anestezi kapsamında yaklaşık 1,5 saate kadar estetik cerrahi merkezimizde tamamlanan bu işlemde hastalar çok daha güzel bir görünüme ulaşmaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetik Ameliyatı

Alt göz kapağı gibi üst göz kapağında sarkmaya neden olan deri fazlalığı, üst göz kapağı estetiği ile alınmaktadır. Aynı şekilde lokal anesteziyle yapılan bu işlemde, üst göz kapağının katlanma yerine küçük bir kesi atılmaktadır. Ancak her iki operasyonda da kesi izi ilerleyen süreçlerde fark edilmeyecek kadar küçük olacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Hastalarımız göz kapağı ameliyatından önce birtakım tıbbi değerlendirmelerin yapılması için laboratuvar testlerine tabi tutulur. Ayrıca bazı ilaçlarla ilgili uzman cerrahlarımız gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. İşlemden önce sigara tüketimi sonlandırılmalı ve bitkisel takviyeli ürünler de alınmamalıdır çünkü bitkisel takviyeler morarma ve kanamayı artırır.

Göz Kapağı Estetiği-2

Göz Kapağı Estetiği-3

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Genellikle hasta aynı gün taburcu olur. Dikişler 5-7 gün sonra alınır. 2 gün sonra duş alınabilir. 1 haftanın sonunda şişlik ve morluklarda belirgin azalma görülür.

Eğer gözlerinin altında koyu halkalar mevcut ise lazer, kimyasal soyma gibi yöntemlerin eklenmesi ile bu koyu renkli halkalardan da kurtulmak mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle göz kapağı dört farklı tabakadan oluşmaktadır. Yağ pakeleri, fasya, kas ve deriden oluşan bu tabakalar alt ve üst göz kapaklarında farklıdır. Alt göz kapağında orta, dış ve iç yağ pakeleri yer alırken üst göz kapağında orta ve iç yağ pakesi yer alır.

Alt göz kapağında uygulanacak olan estetik ameliyatında ilk olarak alt göz kapağı uyuşturulur. Daha sonra kas ve deri kaldırılır. İç, dış ve orta kısımda yer alan yağ pakelerine ulaşıldıktan sonra yağ pakeleri alınır. Daha sonra fazlalık olan deri ve kasın da bir kısmı alınmaktadır. Son aşamada eriyen dikişlerle kesi bölgesi kapatılır. Üst göz kapağı estetiği işleminde de aynı işlemler, uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım