Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Karın Germe

Karın Germe

Karın bölgesinde sarkmış olan dokuların çıkarılması ve gevşemiş olan kas dokularının tamirini içeren vücut şekillendirme ameliyatıdır. İzmir Karın germe ameliyatı sayesinde sarkmış olan cilt ve cilt altı alınır, kasların tamiri ile de adeta korse etkisi ile düz ve sıkı bir görünüm elde edilir.

İzmir karın germe ameliyatı hem kadın, hem de erkeklere yapılabilir.

Karın Germe-5

Karın Germe Yöntemleri

  • Mini Karın Germe: göbek altında minimal sarkması olan hastalarda göbek deliğinin yeri değiştirilmeden yapılan karın germedir.
  • Tam Karın Germe: belirgin sarkması olan hastalarda göbek deliğinin de yerinin değiştirildiği klasik ameliyat tipidir.
  • Çevresel: Sarkma yalnız karın bölgesinde değil, sırt ve kalçayı da ilgilendiriyorsa çevresel olarak sarkık dokuların çıkarılması gerekir.

Operasyon genel ya da spinal (belden uyuşturma) anestezi altında, yaklaşık 2-3 saat içinde tamamlanmaktadır.

Ameliyat Sonrası

Hasta genellikle 1 ya da 2 gece hastanede kalır. Drenler genellikle taburculuk öncesi çekilir. Eriyen dikişlerin kullanılması nedeni ile dikiş alınmasına gerek yoktur. 3 gün sonra duş alınabilir. Karındaki gerginlik nedeni ile bir hafta hafif öne eğilerek yürünür. Hasta 2. haftada masa başı işlere dönebilir. Ancak, ağır, efor gerektiren işler 4-6 hafta sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası hasta 3-4 hafta süre ile özel bir korse kullanılır.

Karın germe asla bir obezite tedavi yöntemi ya da zayıflama ameliyatı değildir. Vücut kontür düzeltme ameliyatıdır. İzsiz karın germe ameliyatı yapılması mümkün değildir. Çamaşırınızın içinde kalacak şekilde alt karın bölgesinde iziniz olacaktır.

 

Karın Germe-2

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım