Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Liposuction

Liposuction (Yağ Alma) Ameliyatı

Liposuction, cilt altındaki fazla yağ dokusunun negatif basınç ile dışarı çekilmesi işlemidir. İşlem sırasında yağ, kanül adı verilen içi boş aletlerin minik kesilerden girilmesi aracılığı ile dışarı alınır. Günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmeler sayesinde liposuctionın lazer, RF veya ultrason ile kombine edilmesi sonucu liposuctionda yeni bir dönem başlamıştır. Ultrasonic liposuction daha az ağrı, morarma ve ciltte sıkılık etkileri ile klasik liposuctiondan ayrılır. Ayrıca ultrasonic liposuction ile alınan yağların ihtiyaç duyulan bölgelere de enjekte edilmesi mümkündür. Bu sayede kişinin vücudu bir heykeltraş gibi şekillendirilmekte, düz bir karının ötesinde karın kasları dahi simüle edilebilmektedir.

Yaygın olarak liposuction tedavisinin uygulandığı bölgeler:

  • Karın
  • Sırt
  • Kalça
  • Basen
  • Uyluk
  • Diz içi
  • Boyun ve çene altında kalan alan-gıdı bölgesi
  • Sütyen altı bölgesi ve
  • Üst kollar.

Genellikle istikrarlı bir vücut ağırlığına sahip, iyi bir cilt tonu ve elastikiyeti olan hastalar liposuction için aday hastalardır.

Operasyon süresi uygulama yapılacak bölge ya da bölgelere göre değişir, yaklaşık 1 ila 3 saat kadar sürer. Anestezi tipi uygulama yapılacak bölgenin yeri ve büyüklüğüne göre belirlenir. Çok küçük alanlar için lokal anestezi, alt vücut bölgeleri için spinal/epidural (belden uyuşturma) anestezi, yaygın liposuction için genel anestezi tercih edilir.

Liposuction-5

Liposuction-2

Liposuction Ameliyatı ile İlgili Yaygın Endişeler

Liposuction ameliyatı ile kişinin yağ hücre ayısı azaltıldığı için kilo alma kapasitesi de kalıcı olarak azaltılmış olur.

Liposuction asla bir obezite tedavi yöntemi ya da zayıflama ameliyatı değildir. Vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Liposuction İzmir – Liposuction Fiyatları

Yağ alma ameliyatı olarak bilinen Liposuction, kurşun kalem kalınlığında ve içi boş kanüller aracılığıyla deri altındaki yağ dokusunun çıkarılma işlemidir. Bu kapsamda Liposuction İzmir Tıp Merkezi olarak bölgesel yağlanma problemi yaşayan hastalar için başarılı ve kalıcı çözümler sunuyoruz. Bu uygulama cilt alındaki aşırı yağ birikimlerini ortadan kaldırdığı için estetik bir vücut yapısına ulaşmanızı sağlar.

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

Genelde basen, karın ve bacak iç ve dış kısımlarına uygulanan Liposuction, cildin elastikiyetini kaybettiği durumlarda yapılmaktadır. Kadınların daha çok tercih ettiği bu işlem erkeklerde ise karın, gıdı ve bel çevresinde uygulanabilir. Bayanlar, basen bölgesinde biriken yağlanmalarda Liposuction’a başvurabilir. Ayrıca bu işlemin sadece yağları ortadan kaldıran bir teknik olduğu unutulmamalıdır. Son olarak cildinde sarkma ve çatlak problemi olmayan herkes, yağ aldırma estetiği yaptırabilir.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

İşlemden önce Liposuction İzmir Tıp Merkezi estetik cerrahları, hastalara gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. Hastaların işlemden en az 4 hafta öncesine kadar antidepresan, kan sulandırıcı ve bitkisel ilaçlar kullanmaması gerekir. Aynı şekilde sigara tüketimi de sonlandırılmalıdır.

Liposuction Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Yağ aldırma işleminden sonra genelde kısa süreli ağrılarla karşılaşılır. Ancak bu durum, reçete edeceğimiz ağrı kesiciler sayesinde ortadan kalkar. Hastalar İzmir liposuction fiyatları konusunda da hastane ve kliniklerden bilgi talep edebilir.

İşlemin ardından hastalarımıza korse kullanımı önerilir. Ayrıca yaşanacak morluk veya şişlik halinin 1. hafta sonunda ortadan kalkacağı unutulmamalıdır. Liposuction sonrasında ortaya çıkan komplikasyonlar da geçicidir. İyileşme sürecinde 6. aya kadar kesi izleri de ortadan kalkar. Ancak bu süreçte yara izinin güneş ışınlarından korunması önemlidir.

Liposuction-1

Liposuction-4

Liposuction Riskli midir?

Yağ aldırma estetiğinin herhangi bir riski bulunmamaktadır. Kliniğimizde başarılı bir şekilde yapılan Liposuction işleminden önce hastaların dikkat etmesi gereken faktörlere mutlaka uyum sağlanmalıdır. Aksi halde kanama, yaraların geç iyileşmesi, asimetri sorunları, şişlik, his kayıpları, yağ pıhtılarının oluşması ve uzun vadeli ağrılar görülebilir.

İzmir liposuction fiyatları başta olmak üzere ameliyat süreci, öncesi ve sonrası ve daha fazla bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kadın ve erkeklerde uygulanabilen Liposuction sayesinde yağlanan bölgelerin daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İşlemden sonra sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına uyum sağlamanız halinde ise kalıcı sonuçlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın.

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım