Meme Dikleştirme


Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı, doğum ya da kilo alıp verme nedeniyle memelerinde sarkması olan hastalarda memeyi yeniden şekillendirmek ve dikleştirmek için uygulanan ameliyattır. Aynı seansta hem dikleştirme, hem de boyutu artırmak için silikon protez ile büyütme ameliyatı yapılabilir.

Meme Dikleştirme-1

Meme Dikleştirme Yöntemleri

  • Periareolar: Nihayi iz areola (meme başı çevresindeki kahverengi doku)  çevresinde kalacaktır. Az miktarda sarkması olan hastalarda uygulanabilir.
  • Lolipop: İz bir lolipop benzeri areola çevresinde ve meme üzerinde dik bir çizgi şeklinde kalacaktır.  Genellikle iyileşme tamamlandığında izler soluklaşır. Orta düzeyde sarkıklığı olan hastalarda kullanılabilir.
  • Ters T: Lolipop tarzı ize meme altı kıvrımında seyreden yatay bir iz de eklenir. Aşırı düzeyde sarkması olan hastalarda kullanılan bir yöntemdir.

Operasyon genel anestezi altında, yaklaşık 2-3 saat içinde tamamlanmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Hasta genellikle bir gece hastanede kalır. Dren konulmuşsa taburculuk öncesi çekilir. Eriyen dikişlerin kullanılması nedeni ile dikiş alınmasına gerek yoktur. 3 gün sonra duş alınabilir. Hasta 1. haftada masa başı işlere dönebilir. Ancak, ağır, efor gerektiren işler 4 hafta sonra yapılabilir. Ameliyat sonrası hasta anatomik sütyeni 3-4 hafta kullanmalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı ile İlgili Yaygın Endişeler

Meme başı hissim korunacak mı? Bebeğimi emzirmem mümkün olacak mı?

Ameliyatlarda meme başı hissini ve dikliğini koruyacak şekilde “meme başı kompleksi” taşınarak dikleştirme işlemi yapılır. Bu sayede emzirme şansınız da devam edecektir.

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım