Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı, ilerleyen yaşla birlikte yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar ve sarkmaları gidermek ve sıkılaştırmak için yapılan bir ameliyat yöntemidir. Genellikle 40 yaş üstü bayan ve erkekler bu ameliyata ihtiyaç duymaktadırlar. Hastalar ihtiyaç duyduğu takdirde göz kapağı estetiği, burun estetiği, kaş kaldırma estetiği gibi ek cerrahi müdahalelerle de kombine edilebilir.

Yüz Germe-1

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılmaktadır?

Bu ameliyat, anestezi almasında sorun olmayan yüzün belli bölgelerinde sarkma ve kırışıklık meydana gelmiş ve cildi elastikiyetini kaybetmemiş herkese yapılabilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Süreci Nasıldır?

Hastalarımızla yaptığımız görüşmelerde, ameliyatla ilgili tüm detaylar incelenerek hasta için en uygun ve en etkili sonuç verecek cerrahi müdahaleye karar verilmektedir ve bu doğrultuda gerekli tahlil ve tetkikler yapılarak süreç ilerlemektedir. Ameliyata karar verildiği takdirde, sigara içen bireylerin yaralarının iyileşme süreci uzayacağı için ameliyattan 2-3 hafta önce sigarayı bırakmalarını öneriyoruz. Yine bunun dışında kanamayı arttırması muhtemel aspirin ve kan sulandırıcı kullanan hastalarımızın da doktor kontrolünde ameliyattan önce bu ilaçları bırakmalarını öneriyoruz.

Yüz Germe Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Klasik Yüz ve Boyun Germe – Önde saç içinden kulak önüne uzanan, kulak memesinin çevresini

dolaşıp arkada saçlı deride sonlanan bir kesi ile uygulanır. Gıdı bölgesinde belirgin bolluk varsa çene

altından yapılan ayrı bir kesi ile buranın da sıkılaştırılması mümkündür.

Mini Yüz Germe – Kulak önünden yapılan kesi ile gerçekleştirilen daha sınırlı bir ameliyattır. Boyun

bölgesine etkisi azdır.

Orta Yüz Germe — Yanak bölgesinde sarkması olan hastalarda genellikle alt göz kapağı estetiği ile

birlikte yapılır. Böylece hem sarkmış olan yanak dokusu elmacık kemiği üzerinde toplanır hem de alt

göz kapağı torbaları düzeltilmiş olur. Kirpik diplerinden yapılan kesi ile girilir.

Yüz Germe-2

Yüz Germe-3

Yüz Germe Ameliyatında Anestezi Yöntemi ve Ameliyat Süresi Nedir?

Yüz Germe Ameliyatı genel anestezi yöntemiyle yapılan bir cerrahi müdahaledir ve aksi bir durum veya farklı bir cerrahi uygulama daha yapılmayacaksa yaklaşık 3 saatlik bir süreyi kapsar. Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalınır. Dren takıldıysa, taburculuk öncesinde çıkarılır. Dikişler 1 hafta sonra alınır.

Ameliyattan Sonraki Süreç Nasıl İlerlemektedir?

Ameliyat esnasında germe işlemi için yapılan kesiler, kulak arkası ve önünden yapılmaktadır. Bu kesiler görülmez ve bu yüzden genellikle herhangi bir rahatsızlık yaratmaz. Bu izler birkaç hafta içinde sadece kızarıklık şeklinde ve hafif izler şeklinde kalacaktır. Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir. Ameliyattan sonra ciltte morarmalar görülebilir ancak bunlar ortalama 2-3 hafta içinde yok olacaktır. Yine ameliyat sonrası ciltte uyuşukluk hissi ile karşılaşılabilir ve bu durum 5-6 ay sürebilmektedir. Ameliyat sonrası ciddi bir ağrı meydana gelmemektedir. Ameliyat sonrası 1 hafta-10 gün yüz maskesi kullanılır.

Ameliyattan 5-6 saat sonra hasta ayağa kalkabilir ve yürüyebilir duruma gelmektedir. Ve çalışan çoğu hasta 2 hafta sonra işlerine geri dönebilmektedir.

Plastik Cerrahi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım