Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Kıl köklerinin deri altından alınarak saçsız alanlara ekilmesi işlemidir. Kökler ense bölgesinden alınmaktadır.

Saç ekimi; hem erkek, hem de kadınlara uygulanabilir. Seyrelmiş saçı olanlar, mantar ya da yara izi nedeni ile bölgesel kellik yaşayanlar da bu tedaviden faydalanabilir.

Saç Ekimi-1

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimin yöntemlerindeki temel farklılık kıl foliküllerinin toplanma aşamasındadır.

  • FUT Yöntemi: Saç kökleri verici bölgeden bir bütün olarak bistüri yardımı ile alınır ve daha sonra ünitelere ayrılır.
  • FUE Yöntemi: Saç kökleri özel bir motor yardımı ile 1-3 saç telini içeren üniteler şeklinde alınır. Bistüri kullanılmadığı için dikişle onarım da gerektirmez.

Saç ekimi lokal anestezi ya da lokal anestezi ve sedasyon (hafif uyku hali) altında gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem süresi ekilen greft sayısına göre değişiklik gösterir.

Saç Ekimi Sonrası

Hastalar aynı gün özel bir bandaj ile taburcu edilir. Kişi günlük yaşamına işlem sonrası dönebilir. Pansuman 2 gün sonra yapılmaktadır.

İlk 15-30 gün içinde işlem sonrası nakledilen saç köklerinin % 80’i kökleri sağlam kalarak dökülür. Dinlenme dönemine geçen bu yeni köklerden yeni folikül büyümeleri 8 ila 12 hafta içerisinde gerçekleşecektir. 4. ayda saçsız alan yeni foliküllerle kaplanır, nihayi sonuç bir yıl içerisinde alınır. zenginleştirilmiş kan (platelet rich plasma) seansları ile desteklenebilir.

Saç ekimi hem steril şartların sağlanmasının gerektiği cerrahi bir işlemdir, hem de doğal ve çekici bir görünüm için titiz bir planlama gerektiren estetik bir işlemdir. Bu nedenle mutlak bir estetik cerrah sorumluluğunda gerçekleştirilmelidir.

Saç Ekimi-2

Saç ve Sakal Ekimi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım