Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun

Egesante Tıp Merkezi

Online Randevu İçin Tıklayınız...

Online Randevu
Şan Terapisi

Şan Terapisi Nedir, Kimlere Uygulanır?

Şan terapisi profesyonel ses icracılarına yönelik olarak gerçekleştirilen vokal habilitasyon ve rehabilitasyon çalışmalarını kapsar. Hedef kitlesi şarkıcılar, konservatuvara hazırlananlar, şan öğrenci ve pedagoglarının yanında tiyatroculardır. Konser ve albüm hazırlıkları gibi özel durumlarda da şan terapisi söz konusudur.

Şan Terapisi

Şan Terapisinde Neler Yapılır?

Şan terapisinin iki temel sürecinden habilitasyon, profesyonel sesin oluşturulması, geliştirilmesi ve korunması ile ilgili uygulamalarını içerir. Buradaki amaç profesyonel ses icracısının sesini, mesleğini idame ettiği sürece güvenli ve en etkin şekilde kullanabilmesidir. Doğru kas kullanımı, ilkel ses, nefes, postür ve sağlıklı rezonasyon gibi teknik süreçleri kapsayan şan terapisinin, şan pedagogunun da katılımıyla gerçekleştirilmesi en iyi sonucu vermektedir. İkinci süreç ise ses problemleri yaşan ses icracısının sesini sağlıklı hale getirmeye yönelik uygulamaların yer aldığı iyileştirme (rehabilitasyon) sürecidir.

Ses Sınırlarımı Şan Terapisi İle Artırabilir Miyim?

Şan terapisinde şarkıcının sahip olduğu fizyolojik ve anatomik sınırlar içinde en geniş ses sınırlarında rahatlıkla ve sağlıklı bir biçimde şarkı söylemek amaçlanır. Özellikle tiz sesleri istenen şekilde çıkarabilmek için sportif anlamda doğru teknik, yeterli kas gücü ve üst düzey performansın konser boyunca sürdürülebilmesi için kondisyona ihtiyaç vardır. Şan terapisinde ses sanatçısının mesleki performansını artırmak, sahip olduğu beceriyi bir üst seviyeye getirmek, sahip olduğu vokal kas gücü ve performansı arttırmak ve icrayı mükemmelleştirmek gibi özel ihtiyaçlarına yanıt aranır.

Şan Terapisi

Vokoloji (Ses Kliniği) Merkezi Doktorları

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım