EGESANTE VOKOLOJİ (SES KLİNİĞİ) MERKEZİ

Türkiye'nin İLK VE TEK VOKOLOJİ MERKEZİ

Op. Dr. İlter DENİZOĞLU

Kulak Burun Boğaz - Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı - Foniatrist

  • Ses Tellerinde Polip ve Kist Tedavisi
  • Ameliyatsız Nodül Tedavisi
  • Şan Terapisi
Seren Heptazeler

Seren Heptazeler

Klinik Destek Uzmanı

Emre Orhon

Emre Orhon

Makina Mühendisi - Akustik ve Titreşim Mühendisi- Besteci

Op. Dr. İlter DENİZOĞLU Hakkında

Konya Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamladı. İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde KBB Uzmanı olarak görev yaptı ve klinik vokoloji çalışmalarına burada başladı; aynı hastanede 2003 yılında foniyatri kliniğini kurdu. Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, İzmirMedicalPark Hastanesi’nde kurduğu foniyatri-vokoloji birimlerinde ses cerrahisi, ses terapisi ve şan terapisi pratiğini sürdürdü. Son olarak Ege Sante Tıp Merkezi bünyesinde kurduğu Vokoloji Merkezi; temel, pedagojik ve klinik vokoloji alanlarında çalışmalarına başlamıştır.

İnsan sesi ile ilgili bilgilerini geliştirmek amacıyla Ege Üniversitesi Biyofizik Anabilim Dalında (doktora) ve Ege Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Odyoloji- Foniyatri bölümünde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları (yüksek lisans) ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Denizoğlu, vokoloji alanında yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile ses terapisi ve ses cerrahisi ile ilgili cihaz ve gereçler tasarlamış, DoctorVox Terapi Tekniğini geliştirmiştir.

Çocukluğundan beri müziğe olan ilgisi şarkı söylemek dışında müzik fiziği, müzik tarihi ve felsefesine de yönelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Opera Bölümünde 2001-2003 yıllarında ses eğitimi derslerine katılarak pedagojik vokoloji deneyimini artıran Denizoğlu, 2008 yılından bu yana devam eden, müfredatını kendi hazırladığı Pedagojik Vokoloji dersini konservatuvarlarda vermektedir.

Bilim ve sanatın insan sesinde harmanlandığı, ses terapisinin teorik altyapı ve pratik uygulamalarının yer aldığı Klinik Vokoloji kitabı, Ocak 2020'de çıkmıştır.

İletişim