Yaz Ayları Lazer Epilasyon Yapmaya Engel Mi?

Yaz Ayları Lazer Epilasyon Yapmaya Engel Mi?
05 Ağu

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan en etkili yöntemlerden birdir. Yaz ayları da dahil olmak üzere tüm mevsimleri rahat geçirmenin en konforlu yoludur. Lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon, çok farklı makineler ile ve farklı metotlarla uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji ile lazer epilasyonun uygulanma tekniği de gelişmiştir. Genellikle bayanlar tarafından tercih edilen lazer epilasyon, son zamanlarda erkelerin de tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir. Bazı kesimler yaz aylarında epilasyon yaptırmanın sağlıklı olmadığını savunurken bazı kesimler de problem bulunmadığını açıklar. “Yaz ayları lazer epilasyon yaptırmaya engel olur mu, yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmanın sakıncalar var mıdır” detayları ile açıklayalım;

Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmanın sakıncaları var mıdır?

Lazer, yoğunlaştırılmış ışın dalgaları kullanılarak yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında bu ışık kaynağı ile kıl köklerinin tahrip edilmesi sağlanır. Lazer epilasyon yapılmadan önce, bu uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ve tüyler kısaltılır. Ardından makineye bağlı olarak jel uygulaması yapılır ve lazer ışınları kıl köklerine verilir. Makinelerin başlığına bağlı olarak bu ışınlar az ya da çok bölgeye uygulanabilir. Lazer uygulanacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak da işlem dakikalar ya da saatler sürebilmektedir.

Lazer uygulaması, uzmanların eşliğinde yapıldığında olumsuz sonuçlarla karşılaşılmaz ancak lazer yaptırmadan önce çok iyi araştırma yapılması gerekir. Piyasada lazer epilasyon uygulayan çok sayıda güzellik merkezi, klinik ve hastane vardır. Bu anlamda, işini en doğru yapan uzmanların elinden lazer epilasyon hizmet almalısınız. Ayrıca her insanın kıl ve ten tipi farklılık gösterir. Bu nedenle cilt ve kıl tipine uygun olarak farklı lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır. Cihaz seçimi yapılırken ten rengi, kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı ve kıl rengine bakılarak doğru ışını verebilecek olan cihaz tercih edilmelidir. Bu anlamda da uzmanlardan destek almanız çok önemlidir.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yapılmasının kötü sonuçları bulunmaz. Genellikle 30 ya da daha üstünde faktörlü güneş kremleri kullanılarak cildinizi korumanız istenir. Bunun haricinde karşılaşacağınız bir zararı yoktur. Kullanılan bazı makineler, özellikle eski tip lazer epilasyon cihazları cildinize zarar verebilir, morarma ve yanma gibi olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilir. Hatta eski tip cihazlardan sonra yaklaşık bir ay boyunca güneşe çıkmamanız istenir. Bu nedenle daha önceleri lazer epilasyon planları genellikle kış dönemnde yapılırdı ve yaz aylarında başlanmazdı. Ancak son teknolojik cihazların çıkması, çeşitli başlıklar ile lazer epilasyon alanlarının daha yoğun belirlenmesi ve cihazların cilt üzerinde tahriş edici etkilerinin bulunmaması gibi özellikleri sayesinde lazer epilasyon çok daha güvenli hale gelmiştir ve yaz aylarında bile güvenle uygulanabilir.

Lazer epilasyon ile diğer yöntemler arasında nasıl farklar vardır?

•    Geleneksel yöntemler ile tüylerden kurtulmak için genellikle çok daha fazla zaman harcamanız gerekir. Lazer epilasyon ise daha kısa zamanda ve daha konforlu şekilde tüylerinizden kurtulmanızı sağlar.
•    Diğer yöntemler tüylerin birkaç hafta sonra yeniden çıkmasını önleyemezken lazer epilasyon sayesinde tüylerden kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür.
•    Diğer yöntemlerin büyük bir kısmı acılı süreçler gerektirirken lazer epilasyonla acı hissetmeden istenmeye tüylerden kurtulmak mümkündür.
•    Diğer yöntemlerle daha küçük alanlar için daha fazla uğraşılması gerekir. Ancak lazer epilasyon sayesinde çok daha geniş alanlar, çok daha kısa sürede taranabilir.
•    Diğer yöntemlere ömür boyu çok fazla para harcamanız gerekirken lazer epilasyon için yalnızca senalarınız bitene kadar para vermeniz yeterli olacaktır.
•    Diğer yöntemler ile tüylerinizden kurtulmak için her ay ve belirli bir süre boyunca uğraşmanız gerekir. Bu nedenle zaman kaybı da yaşanır ancak lazer epilasyon sayesinde yaşadığınız bu zaman kaybından da kurtulursunuz.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce nasıl araştırma yapmanız gerekir?

Özellikle yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmadan önce, bu işlemi yapacak olan kişi ya da kişilerin bu konuda ne kadar uzman olduğunu araştırmanız gerekir. İşlem sırasında kullanılacak olan cihazın özelliklerini ve sizin cilt tipinize uygun olup olmadığını mutlak belirlemeniz gerekir. Cilt yapınıza uygun lazer yönteminin hangisi olduğunun çok iyi belirlenmesi, etkili sonuç almanız için önemlidir.

Tıp merkezimizde, lazer epilasyon alanında oldukça güçlü ve konforlu cihazlar kullanılmaktadır. Buz lazer adı verilen yöntem ile hastalarımızın ağrısız ve acısız şekilde epilasyon yaptırmasına yardımcı oluyoruz. Ayrıca epilasyon işlemlerimiz uzman hekimlerimiz kontrolünde ve tamamen hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Kullandığımız cihazlarımız ile çok kısa sürede çok büyük alanların taranmasını sağlıyoruz. Bu işlemi kesinlikle ağrı hissetmeden gerçekleştiriyoruz. Sarışın ve buğday tenlilerde kullanılan cihazımız aynı zamanda bronz ve koyu tenlerde de güvenle uygulanabilir. Bu sayede, yaz aylarında bile güvenli lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması yapılamadan önce uzman hekimlerimiz tarafından kontrol edilirsiniz. Tüm veriler değerlendirildikten sonra size, cilt yapınıza ve kıl yapınıza uygun olarak bir program belirlenir. Bu sayede en etkili sonuçlar, en kısa sürede ve kalıcı olarak alınabilir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım