Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı
05 Ağu

Yüz Germe Ameliyatı (Ritidektomi – Facelift)

Yüz germe ameliyatı, zamanla oluşan kırışıklıkların, sarkmaların germe veya asma yöntemiyle düzeltildiği bir yöntemdir. Özellikle 50 yaş ve sonrası yer çekimi etkisi ile oluşan fazla deri klasik yüz germe ameliyatı (facelift) ile alınabiliyor. Yüz germe ameliyatı, neredeyse 100 yıldır yapılan en eski estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Yüz germe ameliyatı ile amaç deri fazlasını almak ve bu yolla yüzü germektedir.

Kimler Yüz Germe Ameliyatı Olabilir?

Yüz ve boyun bölgelerinde sarkma veya kırışıklık problemi yaşayanlar bu ameliyata uygun olabilir. Yüz germe ameliyatı genellikle 40 yaş ve üzerine yapılmaktadır. Yüz germe ameliyatına bazen burun, alın düzeltme, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma ameliyatları da eşlik edebilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Yüz germe ameliyatı uzman hekim ile, hastane ortamında ve lokal anestezi altında gerçekleşmektedir. Ameliyat süresi kişiye göre, uygulanacak işlemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Yüz germe ameliyatında, fazla deri uygun bir noktadan çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrası duruma göre aynı gün taburcu olunabilir. Bazen 1 gece hastanede kalmak gerekebilir.

Yüz Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Yüz germe ameliyatı sonrasında iz kalır, ancak bu izler çok iyi şekilde saklanırlar, böylece gizlenerek görünmezler. Kulak önündeki kesiyi kulak içine alarak; kesiyi, saçlı deri içinde yaparak ameliyat sonrası belli olmayacak şekilde iz saklanabilmektedir.

Mini Facelift Nedir?

Germe işleminin azaltıldığı, yalnızca kulak önünden yapılan işleme “mini facelift” denmektedir. En büyük avantajlarından biri, kesi izinin azaltılmasıdır. Ayrıca ameliyat daha küçük olduğu için iyileşme de daha hızlı olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde morarma, şişlik, uyuşukluk ve gerginlik hissi olması çok doğaldır. Yüz sinirleri de anestezinden etkilenebilmektedir. Fark edilebilecek asimetriler bu nedenledir ve 2-5 gün içerisinde geçmektedir. Yüz germe ameliyatı sonrası yüze cerrahi sargı uygulanmaktadır. Burun, gözler ve ağız açıkta kalacak şekilde bırakılır. Bazı ameliyatlarda dren takılabilir. Onlar da en geç 2 gün sonra alınır. Şayet dikişler kendilerinden eriyorlarsa dikişler alınmaz. Kendi kendine eriyen dikişler değilse, dikişler 1 hafta içinde alınmaktadır.
Hastanın ameliyat sonrası 2. günde ayağa kalkması ve normal hayatına dönmesi beklenir, ancak yine de sonraki 3 ay boyunca ağır egzersizden kaçınmalı ve güneş ışığından sakınılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi Uzun mudur?

Her yıl estetik ameliyatlarda yeni teknikler bulunmakta, kullanılan protezler gelişmektedir. Yüz germe ameliyatları 10-15 yıl öncesine göre son gerece gelişmiş ameliyatlardır. Kullanılan teknikler gelişmiştir ve farklılaşmıştır. Bu nedenle artık yüz germe ameliyatı korkulması gereken bir ameliyat değildir. İyileşme süresi 1 haftadır. Lokal anestezi kullanılmaktadır ve hastaneye yatmaya gerek yoktur. İşinize kısa sürede dönebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyat sonrası etkinin ne kadar süreceği, ameliyat sırasında yapılan işleme bağlı olarak değişmektedir. Yüz germe, kulak önünde 1-2 cm. kadar gerçekleşeceği gibi, yanak boyunca dudaklara dek de yapılabilir. Bu nedenle ameliyatın şekli, sonucu ve süreci belirlemektedir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0232 259 14 44 yada Randevu Formunu doldurun.

Biz Sizi Arayalım